Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » XII Festiwal Podróżnika - Hala Miziowa

XII Festiwal Podróżnika - Hala Miziowa

Gośćmi tegorocznej edycji będą między innymi:

Paweł Mielczarek – człowiek który w strefie wykluczenia w Czarnobylu spędził najwięcej czasu ze wszystkich żyjących do tej pory Polaków. Przez 10 lat był tam ponad 100 razy i spędził tam łącznie ponad półtora roku

Wszystko zaczęło się 26 kwietnia 2007 roku, w 21 rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Paweł Jako skrupulatny student Politechniki Warszawskiej wykazywał wiele inicjatyw, by po latach odkryć prawdę dawnych wydarzeń. Fora internetowe, archiwalne artykuły, felietony środowisk naukowych, często podawały sprzeczne informacje.

Jakie są przyczyny katastrofy? W jakim stopniu były niebezpieczne i są teraz skutki pożaru elektrowni? Jaka jest wartość promieniowania w pobliżu elektrowni? Czy ludzie żyją i pracują w strefie? Jakie są obecne plany wobec zabudowanego bloku elektrowni? Dlaczego wciąż ukrywane bądź przeinaczane są istotne fakty dotyczące Czarnobyla?

Na te i wiele innych pytań nie miał jednoznacznych odpowiedzi. Postanowił nawiązać współpracę z Polskim Towarzystwem Nukleonicznym, by usłyszeć prawdę od ludzi, którzy zajmują się tą dziedziną od wielu lat, którzy nie są skażeni polityczną propagandą, ani medialnym lękiem.

Przejął inicjatywę i stworzył sobie możliwość, aby na własne oczy odczytać wartość promieniowania na mierniku w "strefie 0", zrobić zdjęcia opuszczonego miasta Prypeć, znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania oraz przeżyć niepowtarzalną przygodę. Okazało się, że jeden wyjazd to za mało, a problematyka ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Postanowił kontynuować wyprawy naukowe i organizację spotkań informacyjnych. Paweł to pasjonat, eksplorator, a obecnie organizator wyjazdów do Czarnobyla

Piotr Tomala - należy do Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego. Organizował i był liderem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Był uczestnikiem wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad Peak Middle /2014/. W tym roku brał udział w wyprawie unifikacyjnej na K2.

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1788649604686381/

XII Festiwal Podróżnika - Hala Miziowa

Data: 24 listopada 2016
Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na XII już edycję Festiwalu Podróźnika im Mateusza Hryncewicza który odbędzie się w terminie 25/27 listopada w Schronisku na Hali Miziowej.

Idea powstała dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego naszego przyjaciela Mateusza Hryncewicza ratownika GOPR i podróżnika.

Wyjątkowa atmosfera, klimat panujący w trakcie festiwalu sprawia, że impreza ta z roku na rok zyskuje sobie coraz więcej zwolenników.

Festiwal to nie tylko możliwość zobaczenia filmów i relacji z podróży po całym świecie jest również okazją do spotkania ciekawych ludzi i podróżników.

Program Festiwalu:
- pokazy filmów
- prezentacje zdjęć
- relacje z wypraw
- nagrody
- zabawa

Wszystkie zainteresowane osoby, które w czasie Festiwalu chcą zaprezentować swoje zdjęcia, filmy, prezentacje prosimy o kontakt z Jarek Botor - 602 701 506 lub mailowo jbotor@mte.pl

Rezerwacje noclegów na Festiwal prosimy kierować bezpośrednio na adres schroniska schronisko@halamiziowa.pl tel. 33 488 72 54.

Informujemy, iż istnieje możliwość rezerwacji noclegów w dyżurce GOPR na Hali Miziowej - dyżurka, tel. (33) 861-24-20

Ceny noclegów w Schronisku w trakcie Festiwalu:
pok 1 os z pościelą - 50 pln nocleg ( mogą spać dwie osoby / para ),
pok 2,3,4 os z pościelą - 40 pln nocleg,
pokoje 5,6 i więcej - 35 pln,

podłoga 15 pln,- dostępna dopiero po sprzedaniu wszystkich miejsc na łóżkach.

UWAGA !!!
Jeżeli ktoś przyjedzie wcześniej czwartek lub zostanie do poniedziałku, ta trzecia noc - rabat na zakwaterowanie 50% ( dotyczy noclegu w tym samym pokoju bez przemieszczania się )

 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009