Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Beskidzka 160 na Raty

Start poprzedniej edycji

Start poprzedniej edycji


Beskidzka 160 na Raty

Data: 10 marca 2017 Region: Beskidy
Pierwszego dnia kwietnia miłośnicy trudnych górskich tras biegowych staną przed nie lada wyzwaniem. Ukończeniem kolejnej, 5. edycji "Beskidzkiej 160 na Raty". Jednej z najbardziej znanych oraz wymagających imprez biegowych na Śląsku.



Tegoroczna, wiosenna odsłona ultramaratonu oferuje trzy dystanse - ok. 103, 48 oraz 24 km. Uczestnik jeszcze przed startem musi zadeklarować, na jakiej trasie będzie rywalizować. Dwa pierwsze dystanse przeznaczone są dla osób z doświadczeniem w biegach górskich. Trzecia, najkrótsza trasa, został przygotowana z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biegami w terenie.

Nowością jest miejsce startu tegorocznej edycji. Zmagania rozpoczną się w samym centrum Goleszowa, gdzie do dyspozycji zawodników będzie duży, wygodny parking. Później trasa będzie już biec w dobrze znanej uczestnikom poprzednich odsłon scenerii - turystycznymi szlakami oraz ścieżkami leśnymi i górskimi Beskidu Śląskiego. Jedynie niewielkie odcinki będą zlokalizowane na drogach asfaltowych. Jak co roku, uczestnicy mogą liczyć na dużą ilość stromych zbiegów, długich podbiegów (łączne przewyższenie wynosi ponad 5000 m) oraz nieprzewidywalną aurę, która niejednokrotnie w przeszłości pokrzyżowała plany najbardziej wytrenowanym biegaczom.

Na starcie każdy z zawodników zostanie wyposażony w mapę z wyznaczoną, poglądową trasą biegu. Organizator przewiduje możliwość korzystania z własnych map Beskidu Śląskiego, czy nośników GPS. Na trasie znajdą się stałe oraz lotne punkty kontrolne, umożliwiające sędziom ewidencję biegnących zawodników oraz punkty żywieniowe.

Wiosenna edycja będzie doskonałą edycją do zdobycia punktów kwalifikacyjnych do udziału w Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) - jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie.

Limity czasowe dla poszczególnych dystansów wynoszą:
18 godzin dla dystansu ok. 103 km,
10 godzin dla dystansu ok. 48 km
6 godzin dla dystansu ok. 24 km.
Podobnie jak w latach ubiegłych, w marcu odbywać się będą oficjalne treningi dla uczestników biegu.

Nieaktualne:
Zapisy do Beskidzkiej 160 na Raty odbywają się poprzez specjalny formularz internetowy dostępny pod adresem https://competit.pl/zgloszenie/3361/ i potrwają do 29 lutego br. Organizator nie przewiduje możliwości dokonania opłaty startowej w biurze zawodów.

Organizatorzy ultramaratonu górskiego "Beskidzka 160 na Raty" podjęli decyzję o wydłużeniu terminu zapisów do biegu. Zainteresowani mogą składać wnioski do dnia 9 marca br. Pierwotnie zapisy miały potrwać do końca lutego br., jednak z uwagi na duże zainteresowanie zawodami, postanowiono przesunąć termin składania wniosków do 9 marca br. włącznie (najbliższy czwartek). Jednocześnie, z powodów formalnych, organizator wyklucza możliwość dalszego wydłużenia zapisów, które odbywają się drogą elektroniczną - https://competit.pl/zgloszenie/3361/. Kwota startowego nie ulegnie zmianie i jest zgodna z treścią regulaminu. Opłaty będą przyjmowane do dnia 10 marca br. Regulamin nie przewiduje również możliwości dokonania opłaty startowej w biurze zawodów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biegu: http://beskidzka160naraty.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebook.com: https://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty/.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009