Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Jeśli bezpieczna zima, to tylko w Dwóch Dolinach!

Logo akcji

Logo akcji


Jeśli bezpieczna zima, to tylko w Dwóch Dolinach!

Data: 17 lutego 2017
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla już w tę sobotę zaprasza na pierwszą edycję Bezpiecznej Zimy w Dwóch Dolinach. To wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu na stoku.Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach to akcja mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa na stoku zwłaszcza najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. To pierwsza edycja wydarzenia, podczas którego uczestnicy:
- poznają praktyczne zasady zachowania się na stoku w sytuacji zagrożenia
- nauczą się zasad udzielania pierwszej pomocy
- będą mogli w formie zabawy rywalizować o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stację Narciarską
- zobaczą demonstrację umiejętności GOPR-owców oraz najlepszych instruktorów Szkoły Narciarskiej Dwie Doliny
- dowiedzą się, czego nie robić na stoku i jak się na nim zachowywać podczas jazdy, by sprawiała ona czystą przyjemność i by szanować innych szusujących.

Na najmłodszych będą czekać atrakcje, takie jak układanie „bezpiecznych puzzli”, malowanie na śniegu i wiele innych, przygotowanych przez profesjonalnego animatora.

- Obserwując zachowania na stoku, można dojść do wniosku, że temat bezpieczeństwa jest na jakimś etapie rozwoju umiejętności narciarskich zwyczajnie zaniedbany. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw temu problemowi. Chcemy skoncentrować się na nauce bezpieczeństwa zwłaszcza najmłodszych, ponieważ to od nich już wkrótce będzie zależało, na ile będziemy czerpać przyjemność ze wspólnego użytkowania stoków. Wierzymy też w moc dobrego przykładu, stąd pomysł na akcję i energia, którą widać u wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie. Zapraszamy nie tylko dzieci, lecz także rodziców, dla których również przygotowaliśmy atrakcje, takie jak możliwość przekonania się dzięki alkogoglom o tym, że lepiej nie pić alkoholu na stoku – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.

Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach to akcja, która będzie miała miejsce w dwie najbliższe soboty 11 i 18 lutego, od godz. 11 do 15.00 na stoku Stonoga zlokalizowanym na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.

Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Plan wydarzenia:

Godz. 11: rozpoczęcie imprezy / przedstawienie planu wydarzenia

Godz. 11-12.30: panel GOPR: zainscenizowanie akcji ratunkowej, przekazanie informacji
o tym, jak zachowywać się na stoku w sytuacji zagrożenia, nauka udzielania pierwszej pomocy;

Godz. 11.00-15.00: konkurs wiedzy z nagrodami; konkurs polegający na malowaniu na śniegu zainspirowanym przez temat: Bezpieczeństwo na stoku / aktywności dla dzieci aranżowane przez profesjonalnego Animatora zainspirowane tematem bezpieczeństwa na stoku / udzielanie przez Policję informacji koniecznych dla bezpiecznego zachowania się na stoku

Godz. 11-15:00: panel Fundacji Bezpiecznie na Stoku i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego – symulacja jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli; współczesne zagrożenia: punkt informacyjny i krótki wywiad z Prezesem Fundacji;

Godz. 12.00-14.00: panel Szkoły Narciarskiej Dwie Doliny :

12:00-14.00 – „Bezpieczne zachowanie na stoku”: doskonalenie jazdy po 30 min, grupy do 5 os., wiek: pow. 5 lat (4 półgodzinne panele: hamowanie przed przeszkodą, kontrola prędkości, zatrzymywanie się na stoku podczas jazdy, zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pomocy);

14:00 – pokaz umiejętności najlepszych instruktorów

Godz. 15.00: zakończenie imprezy

Główny organizator: Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla

Patroni medialni: TVP Kraków, Radio RDN

Partnerzy: GOPR (Krynica), Policja (Nowy Sącz), Szkoła Narciarska Dwie Doliny, Fundacja Bezpiecznie do Celu, Fundacja Sportowcy Dzieciom


 


Komentarze

 

  • dodano sierpnia 29, 2017 12:12

    Dodany przez: Marcin , temat: Zima

    Zima już za pasem trzeba się szykować znowu ale podobno ma być łagodna zobaczymy co z tych prognoz wyjdzie.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009