Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Orkan "Paula" dziś szaleje nad Polską

Orkan

Mimo osłabnięcia wiatru niedziela (27.01) prawie wszędzie, poza zachodnią częścią kraju, nadal będzie dość wietrzna. Wszędzie też mocno pada deszcz i deszcz ze śniegiem, szczególnie na południu kraju.

Pamiętajmy, że porywisty wiatr może uszkadzać linie energetyczne, dachy domów, łamać i wyrywać z korzeniami drzewa, unosić lekkie przedmioty oraz utrudniać ruch na drogach. Dlatego najlepiej jest unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi i liniami energetycznymi. Dzisiaj późnym popołudniem, wieczorem i w nocy dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy opuszczać swoich domów.


źródło: twojapogoda.pl

Orkan "Paula" dziś szaleje nad Polską

Data: 26 styczeń 2008


Na północy Polski porywy już osiągają 100 km/h. Późnym popołudniem oraz wieczorem podobnie będzie już prawie w całym kraju.

Pierwsze skutki wichur pojawiły się już na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu, gdzie bez prądu pozostaje blisko 10 tysięcy odbiorców. Wiatr w dalszym ciągu się nasila i jego maksymalna prędkość spodziewana jest w momencie narodzenia się ośrodka niżowego "Paula" nad Litwą, co nastąpi dzisiaj późnym popołudniem i wieczorem.

na wschodzie i południu kraju najmocniej wiać będzie między 21 a 24. W tym okresie na linii wybrzeża Bałtyku oraz w górach porywy mogą osiągać 110-120 km/h, w pozostałych regionach północnej Polski do 100 km/h, a w pozostałych regionach kraju do 90 km/h, jedynie na południu do 70-80 km/h. Wichurom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, a w nocy również deszczu ze śniegiem. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009