Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Nieco zimy... w środku zimy

Nieco zimy... w środku zimy

Jak podaje portal pogodowy Twoja Pogoda - Dzisiejszy mroźny i pogodny dzień to jednocześnie ostatni dzień z mrozem i śniegiem. Po południu na północy rozpocznie się odwilż, która do jutra obejmie już całą Polskę. Przejście z zimnej do ciepłej masy powietrza zaznaczy się porywistym wiatrem i obfitymi opadami. W wyższych partiach gór możliwy jest śnieg z deszczem i śnieg, natomiast niżej już tylko deszcz.

Wpływ na zimę nie tylko w Beskidach ale w całej Polsce ma zjawisko La Nińa, czyli anomalia polegająca na tym, iż woda w równikowej strefie Pacyfiku jest znacznie chłodniejsza niż normalnie powinna co ma olbrzymi wpływ na zjawiska pogodowe na całym świecie, również w naszej strefie klimatycznej.

Poprzez większą ilość niżów atlantyckich przynosi nam łagodną zimę. Wiosną będziemy mieć wczesne upały i gwałtowne burze, zaś latem fale tropikalnych upałów :-(

Zapraszam do niedzielnej galerii z Beskidów.

Grzegorz
Beskidy24


Nieco zimy... w środku zimy

Data: 17 lutego 2008 Region: Bielsko-Biała


Tak, zima nie rozpieszcza nas w tym roku. Po poprzednim "bezśniegowym" sezonie obecny już nas tak nie szokuje dodatnimi temperaturami, opadami deszczu itp. Jednak w Beskidach jest jeszcze trochę zimowej aury o czym dzisiaj przekonaliśmy się wędrując przez zakątki Beskidu Śląskiego.


Trasa przebiegała wokół Doliny Wapienicy. Od zapory poprzez Szyndzielnie, Trzy Kopce, Błatnią i niebieskim, graniowym szlakiem z powrotem do doliny. W niższych partiach gór praktycznie wiosna. Nieliczne łatki śniegu utrzymywały się przy drodze prowadzącej w kierunku zapory. Jednak im wyżej tym śniegu więcej i więcej... jednak patrząc z punktu widzenia "tourowca" to zupełnie nie ta zima, której byśmy sobie życzyli :-(.

Na Hali Kamienickiej pod Szyndzielnią było już jednak prawdziwie biało. Czapy sniegu na choinkach i charakterystyczne skrzypienie śniegu pod butami (jak na luty przystało). Wyciąg narciarski na Hali Kamienickiej przyciągnął sporo narciarzy i snowboardzistów. Słoneczny dzień, lekki mróz na poziomie -5 °C powodował że zarówno narciarze jak i turyści mieli sporo frajdy z dzisiejszego, niedzielnego popołudnia. Do samej Błatniej poprzez Trzy Kopce panowała jeszcze zima ale już poniżej, na wysokości 800m. n.p.m. śnieg dosłownie znikał w oczach. Cóż, dobre i to :-)

17 luty to nie koniec zimy (przynajmniej tej kalendarzowej). Czego się można spodziewać w najbliższym czasie ? - niestety, podobno powrotu wiosny.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009