Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Zima powraca?

Zima powraca?

Warto przypomnieć, że stopień trudności tras na Pilsku jest zróżnicowany i każdy - amator bądź doświadczony narciarz - znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce. Dlatego polecamy to miejsce każdemu, kto znajdzie wolną chwilę i będzie miał trochę chęci.

A już niebawem - w dniach 29.02 - 01.03 odbędą się zawody narciarskie o Puchar Pilska organizowane przez Urząd Gminy Jeleśnia. Zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej galerii zdjęć z Hali Miziowej


Dromi

Beskidy24


Zima powraca?

Data: 18 lutego 2008 Region: Korbielów


Szczęściarzami można nazwać wypoczywających aktualnie w okolicy Pilska. Ostatnie dni przyniosły poprawę pogody. Na Hali Miziowej temperatura spadła do 15 kresek poniżej zera, a opady śniegu sprawiły, że znacznie polepszyły się warunki narciarskie.

Pokrywa śnieżna w górnych partiach dochodzi do 85cm !
Najlepiej - jak zazwyczaj - zjeżdża się trasami z Pilska i Kopca, ale poniżej też nie jest najgorzej (nieczynne są tylko trasy nr 5 z Hali Szczawiny do parkingu, nr 3a i 7).

W piątek i sobotę mgła nieco ograniczała widoczność, ale w niedzielę była naprawdę wymarzona pogoda - słońce, lekki wiatr i bezchmurne niebo. Dlatego na trasach można było spotkać nie tylko narciarzy i snowboardzistów - miłośnicy wędrówek również pokazali się na szlakach.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości - nowy tydzień zaczął się obfitymi opadami śniegu. Według prognoz taki stan ma się utrzymać przez kilka następnych dni.

Warto odwiedzić w najbliższym czasie te okolice, bo warunki sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Wbrew przypuszczeniom (do 24 lutego w województwach: dolnośląskim, łódzkim mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim trwają ferie zimowe) stoki nie są przepełnione i nie trzeba długo oczekiwać w kolejkach do wyciągów.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009