Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Bielski Zamek jak Luwr

Bielski Zamek jak Luwr

Podobne miejsca mają już najlepsze muzea w Europie, m.in. londyńskie British Museum, paryski Luwr oraz Muzeum Żydowskie w Berlinie. Zadaszenie, będące samo w sobie dziełem sztuki, mogłoby być magnesem dla turystów. Problemem dla zrealizowania tak ambitnego planu jest jednak brak pieniędzy. Na razie nie ma ich nawet na przygotowanie projektu. Placówka, finansowana przez Śląski Urząd Marszałkowski, chce zdobyć gotówkę na ten cel w kolejnych latach.

Tymczasem remont elewacji ma się zakończyć w październiku i pochłonie 6 mln zł.

Wanda Then
POLSKA Dziennik Zachodni


Bielski Zamek jak Luwr

Data: 18 lutego 2008 Region: Bielsko-Biała


Wieża remontowanego Zamku w Bielsku-Białej, którego początki sięgają XIII wieku, wyłoniła się z rusztowań i siatek ochronnych. Wygląda teraz imponująco, ale to jeszcze nie koniec prac.

- Naprawione są ściany, odsłonięte zostały zdobienia przy balkonach oraz dekoracje pod gzymsem. Czeka nas jeszcze malowanie ścian, a potem wieża będzie gotowa - wyjaśnia zastępca dyrektora Muzeum Wojciech Glądys.

Choć rusztowania będą jeszcze potrzebne, trzeba je było jednak zdjąć, bo przeszkadzają w remoncie na tarasie zamkowym. Rozpoczęła się też naprawa dachu przyzamkowej kaplicy. Prace są logistycznie bardzo trudne, bo mieszczące się w zabytku muzeum cały czas normalnie pracuje.
::: Reklama :::

Architektura Zamku, który w XIX wieku został mocno przebudowany, nie jest zbyt oryginalna. Dlatego interesującym pomysłem uatrakcyjnienia obiektu jest przykrycie wewnętrznego dziedzińca szklanym dachem. Powstałaby oryginalna przestrzeń na wystawy i koncerty. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009