Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W nocy i jutro będą w Polsce śnieżyce

W nocy i jutro będą w Polsce śnieżyce

Największe ilości śniegu spadną w województwach małopolskim, podkarpackim i lubelskim, przeważnie od 15 do 20 cm, lokalnie do 30 cm śniegu. W pozostałych regionach od 10 do 20 cm śniegu. Przy silniejszym wietrze możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Fot.: Twojapogoda.pl


Na południu opady śniegu zaczną słabnąć jutrzejszego przedpołudnia, natomiast na wschodzie po południu. Najpóźniej zanikną na północnym wschodzie, w godzinach wieczornych. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne na południu, w centrum i na wschodzie Polski lepiej najbliższej noc i jutro w ciągu dnia ograniczać wyjeżdżanie samochodami na drogi. Jeśli nie musimy podróżować, to lepiej pozostańmy w domach.


źródło: Twojapogoda.pl


W nocy i jutro będą w Polsce śnieżyce

Data: 23 marca 2008 Region: Beskidy


Najbliższej nocy i jutro w ciągu dnia na południu i wschodzie Polski mogą wystąpić intensywne opady śniegu. Może go spaść od 10 do aż 30 cm...

W Lany Poniedziałek zamiast deszczu będziemy mieć śnieżyce i to z prawdziwego zdarzenia. Wszystko przez układ niskiego ciśnienia, który jeszcze jeszcze w nocy znajdował się nad Majorką, następnie dzisiaj przewędruje nad Włochami, najbliższej nocy dotrze nad Węgry, a jutro w ciągu dnia znajdzie się już nad południowo-wschodnią Polską.

Niże docierające do nas z południa zawsze obfitują w bardzo duże ilości wody. To właśnie one latem przynoszą nam kilkudniowe ulewy oraz powodzie, natomiast zimą śnieżyce. Załamanie pogody nastąpi już dzisiejszego wieczoru, kiedy strefa silnych opadów śniegu nadciągnie od strony Czech i Słowacji ponad dzielnice południowe Polski. Zacznie padać w województwach opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Ze względu na to, że śnieg będzie padać przy temperaturze na poziomie zera, to będzie bardzo mokry, puszysty i ciężki, może powodować uszkodzenia linii energetycznych, drzew i dachów budynków. Niewykluczone więc, że Poniedziałek Wielkanocny niektórzy mieszkańcy południa i wschodu naszego kraju mogą spędzić bez prądu. Na Podkarpaciu temperatura podczas opadów miejscami może być dodatnia, dlatego tam możliwe są również obfite deszcze i deszcze ze śniegiem.



 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009