Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Dwa wiosenne dni pełne słońca i ciepła

Dwa wiosenne dni pełne słońca i ciepła

Dopiero we wtorek (1.04) na krańcach zachodnich od godzin popołudniowych zacznie się chmurzyć i może popadać, a przy tym lokalnie zagrzmieć. Będzie to oznaką ochłodzenia i częstszych opadów, które spodziewane są począwszy od środy (2.04). Temperatura spadnie przeważnie do 7-10 stopni.

Przez najbliższe dni z powodu bardzo ciepłych popołudni także nocami temperatura będzie dodatnia i prawie nigdzie nie będzie przymrozków. Mogą się natomiast pojawiać mgły, które będą miejscami bardzo gęste.


źródło: Twojapogoda.pl


Dwa wiosenne dni pełne słońca i ciepła

Data: 30 marca 2008 Region: Beskidy


Po ciepłej i słonecznej niedzieli także dwa pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą wiosenną aurę z błękitem nieba i temperaturą do 20 stopni...

Dzisiaj pierwszy dzień wiosennej aury, na którą wielu z nas czekało całą drugą połowę marca. Władzę nad środkową częścią Europy objął słoneczny wyż znad okolic Węgier, ale nie bez znaczenia pozostaje także inny, znacznie potężniejszy wyż znad zachodniej Rosji. Ich współdziałanie sprawia, że atlantyckie niże nie mogą wędrować na wschód i pozostają nad zachodnią Europą przynosząc tam opady deszczu.

My natomiast możemy się cieszyć z wiosennej pogody. Maksimum ciepła spodziewane jest w naszym kraju jutro i pojutrze, kiedy w godzinach popołudniowych nigdzie temperatura w cieniu nie będzie niższa od 12 stopni. Jej górna granica może być bardzo wysoka i zależeć będzie od miejsca oraz od stopnia nasłonecznienia. Zarówno w poniedziałek (31.03) jak i we wtorek (1.04) na termometrach do 16-18 stopni na zachodzie i południu. Lokalnie w tych regionach może być jeszcze cieplej, nawet o 2 stopnie, więc niewykluczone, że na Ziemi Lubuskiej czy Dolnym Śląsku będzie blisko 20 stopni. Przy tym wszędzie bardzo pogodne niebo i oczywiście bez opadów. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009