Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W Beskidach wiosna

W Beskidach wiosna

Nad Leśnicą w Brennej Fot.: G. Siba

Poszusować można jeszcze na Golgocie w Szczyrku (tam warunki umiarkowanie dobre, 10-35 cm śniegu, gdzieniegdzie przetopy) oraz w Korbielowie, gdzie na trasach powyżej Hali Miziowej warunki są nadal bardzo dobre (ok. 90 cm śniegu na trasie).

Choć zapowiadane jest nieznaczne ochłodzenie w najbliższych dniach i możliwe są opady śniegu w górach, to na powrót zimy raczej nie ma już co liczyć. Zresztą chyba większość z nas spragniona jest już słońca i ciepła, czyż nie?

Beskidy24.pl


W Beskidach wiosna

Data: 1 kwietnia 2008 Region: Brenna


W Beskidy zawitała wiosna. Trzy ostatnie bardzo ciepłe dni spowodowały że większość leżącego jeszcze śniegu znacznie wytopiła się a w dolinach pojawiają się już pierwsze kwiaty, zaczynają zielenić się drzewa, jednym słowem robi się pięknie.

Nie tak dawno, bo na początku ubiegłego tygodnia mieliśmy okazję doświadczyć powrotu zimy. Obfite opady śniegu przykryły białą warstwą większość szczytów w Beskidach. Jednak czas biegnie nieubłaganie a koniec marca/początek kwietnia to już zapowiedź wiosennych dni - i tak w istocie jest w tej chwili.

W dolinach i niższych partiach gór jest już zielono. Śnieg pozostał tylko w zacienionych miejscach i na wiekszych wysokościach (powyżej 900 m. n.p.m.).
Na szlakach turystycznych z powodu topnienia śniegu jest dość mokro i błotniście, dodatkowo sytuację pogarszają leśnicy zwożący drzewo oraz zmotoryzowani turyści na quadach i motocyklach, którzy dokładają swoje "2 grosze" do i tak zmasakrowanych już szlaków i dróg w Beskidach. Jednym słowem trzeba być na to przygotowanym wybierając się w góry.

Na stokach narciarskich w Beskidach również już wiosna. Choć śniegu z tytułu naśnieżania i ratrakowania jest więcej aniżeli naturalnie leżącego to jednak wiekszość ośrodków narciarskich zawiesiła już działalność w tym sezonie.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009