Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Jezioro Żywieckie znów ma przyciągać

Jezioro Żywieckie znów ma przyciągać

Jezioro Żywieckie Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Pierwsza całoroczna hala narciarska powstała w Japonii, ale zbankrutowała. Potem Holandia zaczęła inwestować w tego typu infrastrukturę. Hala w Dubaju ma 400 m długości, zaś północnych Niemczech pod Szwerinem szusować można na 30 tys.metrów kw sztucznego śniegu. Hala działa też w Krasnogrosku pod Moskwą i w litewskich Druskiennikach. Tadeusz Gołębiewski buduje taką halę w Karpaczu.


Marianna Lach
POLSKA Dziennik Zachodni


Jezioro Żywieckie znów ma przyciągać

Data: 24 kwietnia 2008 Region: Żywiec


Na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego Kopalni Budryk w Zarzeczu ma stanąć nowoczesny hotel oraz cztery ekskluzywne apartamentowce.

- Chcemy, aby jezioro znów przyciągało turystów. Niegdyś był to magnes dla gości z całej Polski. Dlatego projekt jest tak pomyślany, by większa część inwestycji dostępna była dla wszystkich. Zagospodarujemy zieleń, będą spacerowe i rowerowe ścieżki, nowego wyglądu doczeka się wyspa - mówi Marian Hankus, prezes firmy z Łodygowic, który chce tu zainwestować.

Spółka dysponuje wyłącznie polskim kapitałem. Największą atrakcją, o czym na razie przedstawiciele spółki nie chcą mówić, ma być kryta hala narciarska gdzieś na Żywiecczyźnie. Na razie jest w sferze planów i jej wybudowanie uwarunkowane jest sukcesem pierwszego etapu inwestycji o nazwie Laguna Beskidów. Wójt gminy Łodygowice cieszy się z planów. - Może dzięki temu Zarzecze wróci do dawnej świetności. A hala narciarska byłaby wydarzeniem na skalę Europy - uważa wójt Andrzej Pitera. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009