Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Bajecznie kolorowy park przyciąga turystów

Bajecznie kolorowy park przyciąga turystów
Mnóstwo kwiatów można zobaczyć podczas wędrówki ścieżkami Leśnego Grodu w Milówce.  Fot. Marianna Lach

Śleziak nigdy nie pił, ale jego siostra żyje z alkoholikiem. Mają trójkę dzieci, żyją w biedzie. W jej domu nie ma prądu i wody, jest psychicznie nękana przez męża. Śleziak znalazł już kobiety, które chcą wyłożyć pieniądze na wykonanie rzeźby. - Będzie ona podziękowaniem dla kobiet Beskidu, które wytrzymując piekło własnego życia nie odchodzą od swych mężów alkoholików są z nimi do końca jak przyrzekały dając im opiekę, serce, uczucie, rodzinę i wspólną siłę w walce - pisze Śleziak na stronie internetowej Leśnego Grodu. Do wyrzeźbienia pomnika kobiety chce zaprosić pilarzy, którzy konkurowali na Żyrkowym Polu podczas jubileuszu 550-lecia Milówki.

(mal) - POLSKA
Dziennik Zachodni

Bajecznie kolorowy park przyciąga turystów

Data: 21 lipca 2008 Region: Milówka

Teraz kwitną tam lilie i róże, a na oczkach wodnych kolorowe grzybienie. Leśny Gród w Milówce, bo o nim mowa, to oaza zieleni, kwiatów, egzotycznych drzew i krzewów, gdzie pośród rzeźb kicają króliki, szynszyle, spacerują pawie i strusie. Oaza zdobi zbocza Prusowa w Milówce. Jej gigantyczny znak rozpoznawczy, wpisany już do księgi Guinnessa, wyrzeźbiony pilarkami w klocu topoli Świętowit, czeka na odpowiedni certyfikat potwierdzający rekord.

W Leśnym Grodzie stanie za jakiś czas nowa wymowna rzeźba. Grzegorz Śleziak, pomysłodawca i właściciel Leśnego Grodu w Milówce, ma bowiem kolejny niecodzienny pomysł. W jego pełnym kwiatów, rzeźb i zwierząt udostępnianym zwiedzającym ogrodzie obok wyrzeźbionego w topoli Światowida stanie inna zaskakująca rzeźba wysoka na 10 metrów. Symbolizować ma kobietę i jej życie z mężczyzną, który jest alkoholikiem i używa wobec niej przemocy. Będzie to pomnik polskiej kobiety.

- W klocu drewna wyrzeźbionych będzie kilka obrazów odnoszących się do życia kobiety nękanej domową przemocą. Będzie ślub i szczęście połączone z wielkim uczuciem, potem tragedia, gdy mąż zaczyna nadużywać alkoholu, przemoc i rozczarowanie - wyjaśnia Śleziak. - Chcemy, by rzeźba w formie Świętowita przedstawiała ludzkie tragedie, ból, a także cierpienie, jakie wiąże się z poświęceniem i wyrzeczeniem matek, które niejednokrotnie kosztem własnego zdrowia pragną utrzymać swoje rodziny i dzieci.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009