Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Korek czeka na turystów

Korek czeka na turystów
Rzeka Koszarawa, Jeleśnia  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

- Można światła reagujące na natężenie ruchu. Wiąże się to z koniecznością wystąpienia do marszałka województwa z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu. Sprawdzimy czy jst taka potrzeba - dodaje Pacer.


Korek czeka na turystów

Data: 23 sierpnia 2008 Region: Korbielów

Budowa mostu w Jeleśni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945 przebiega planowo.

Ale w weekendy drogowcy serwują zmotoryzowanym turystom utrudnienia. Zamknięty jest bowiem jeden pas ruchu, co powoduje gigantyczne korki. Tak było w minioną niedzielę, korków mogą się spodziewać turyści także w ten weekend.

- Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, żeby trzeba było zmienić działanie sygnalizacji świetlnej. Ruch odbywa się wahadłowo, a sterowniki są ustawione tak, iż zielone i czerwone światło świeci tak samo długo dla jadących w obu kierunkach - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

I właśnie o światła chodzi. W zależności od dnia - czy jest to początek, czy koniec weekendu, to z jednej strony mostu ustawiają się setki samochodów, a z drugiej na przejazd czeka tylko kilka.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009