Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Bardzo chłodna noc, możliwy przymrozek

Bardzo chłodna noc, możliwy przymrozek
Jutro rano będzie jeszcze zimniej niż dziś, ale tym razem głównie na wschodzie Polski, gdzie termometry pokażą 4-6 stopni. Zdecydowanie najzimniejszym miejscem będzie Podlasie z temperaturą zaledwie 2-3 stopni. Niewykluczone, że przy gruncie pojawi się pierwszy w tym sezonie przymrozek. Pamiętajmy więc o odpowiednim ubiorze, tak aby nie wychłodzić organizmu, ani też go nie przegrzać. Przełom lata i jesieni to okres w którym na grypę zapadamy nadzwyczaj często, właśnie z powodu nieodpowiedniego ubrania.


Bardzo chłodna noc, możliwy przymrozek

Data: 31 sierpnia 2008 Region: Beskidy

Za nami pierwsza z dwóch bardzo chłodnych nocy. Pogodne niebo o tej porze roku, w dodatku przy napływie powietrza z północy, sprzyja znacznemu ochłodzeniu w godzinach, kiedy słońce znajduje się pod horyzontem.

Dzisiaj o świcie najzimniej było na Ziemi Świętokrzyskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce, gdzie termometry pokazały miejscami zaledwie 3-4 stopnie. W pozostałych regionach Polski, poza dzielnicami północnymi, notowano przeważnie 5-7 stopni. Najcieplej było tam, gdzie niebo chmurzyło się i padał deszcz, a więc od Pomorza po Mazury i Podlasie. Tam temperatura nie spadła miejscami poniżej kilkunastu stopni. W ten sposób różnica w temperaturze pomiędzy Kielcami a Gdańskiem sięgnęła ponad 10 stopni.

Mróz pojawił się w górach, między innymi na tatrzańskich szczytach. Przykładowo na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do zera stopni, po raz pierwszy od 22 lipca. Ze względu na to, że niebo jest pogodne, w godzinach popołudniowych musimy się liczyć ze sporym ociepleniem.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009