Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Nowa kasa PKP dla niecierpliwych

Nowa kasa PKP dla niecierpliwych
Fot.: Arch. PKP

Kasa Szop będzie czynna codziennie od 8 do 20. Koleje liczą, że pomoże to rozprawić się z długimi kolejkami do kas biletowych. Jeśli pomysł się sprawdzi, podobne kasy pojawią się na wszystkich polskich dworcach.


Nowa kasa PKP dla niecierpliwych

Data: 31 sierpnia 2008

Pociąg właśnie wjeżdża na peron, a ty nadal nie masz kupionego biletu. Takie historie to na dworcach codzienność. Nie denerwuj się, od 1 września zdążysz! Szefowie kolei obudzili się i postanowili uruchomić specjalną kasę biletową Szop.

- Czyli Kasę Szybkiej Obsługi Podróżnego - wyjaśnia Katarzyna Dzierżak-Piotrowicz, rzecznik prasowy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie. Wszyscy, którzy chcą w niej kupić bilet, powinni szukać okienka nr 21 w holu Dworca Głównego PKP. - W kasie będzie prowadzona sprzedaż biletów jednorazowych do drugiej klasy pociągów osobowych lub pośpiesznych - mówi Dzierżak-Piotrowicz. - Będzie można tu kupić jedynie wybrane połączenia i bez przesiadek. Na dodatek zakupiony bilet będzie na podróż wyłącznie w jedną stronę.

Z takim biletem można podróżować do miejscowości położonych w województwie małopolskim oraz do stacji: Katowice, Kielce, Rzeszów, Czechowice Dziedzice, a także do stacji pośrednich położonych na tych liniach. W kasie tej będzie można również zakupić bilety jednorazowe czasowe, ważne na obszarze aglomeracji krakowskiej oraz bilety na przejazd pociągiem do Portu Lotniczego Kraków Balice.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009