Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Zobacz, co robią leśnicy, bo oni nie tylko wycinają drzewa i ...

Zobacz, co robią leśnicy, bo oni nie tylko wycinają drzewa i polują na zwierzęta
Podczas akcji można obejrzeć m.in. hodowlę drzewek.

Co roku beskidzkie ośrodki edukacji ekologicznej odwiedza około 20 tys. osób z całego kraju. Wiele grup i turystów indywidualnych korzysta też ze ścieżek przyrodniczych, m.in. w masywie Czantorii i Skalicy oraz w Jaszowcu.

- Każdy będzie mógł się także zapoznać z naszym sprzętem - dodaje Mijal.

Do dyspozycji zwiedzających będą pracownicy nadleśnictwa, którzy oprowadzą ludzi po ciekawych miejscach.

- Warto zobaczyć choćby naszą Izbę Przyrodniczo-Historyczną i Regionalny Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej Leśnik - przyznaje Wiktor Naturski, specjalista ds. edukacji leśnej ustrońskiego nadleśnictwa.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Beskidy24.pl

Zobacz, co robią leśnicy, bo oni nie tylko wycinają drzewa i polują na zwierzęta

Data: 21 października 2008 Region: Ustroń

Od wczoraj aż do piątku nadleśnictwa Ustroń i Wisła zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś o pracy tych instytucji. Rozpoczął się bowiem Europejski Tydzień Leśny, organizowany m.in. przez Komisję Europejską. Lasy Państwowe przyłączyły się do akcji.


Z tej okazji wiślańskie oraz ustrońskie nadleśnictwa udostępniają swoje biura i ośrodki edukacyjne. Można zwiedzić m.in. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, Karpacki Bank Genów, Hodowlę Głuszców w Jaworzynce, Muzeum Świerka i Wolierowa oraz Izbę Historyczną, a także zapoznać się ze ścieżkami przyrodniczo-leśnymi (Barania Góra, Olza i przy Nadleśnictwie).

- Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością %07- zachęca Witold Szozda, szef wiślańskiego nadleśnictwa. Dodaje, że od ubiegłego roku udało się im wyhodować pół miliona drzewek bukowych, których sadzenie rozpoczęło się 10 października i zakończy za kilka dni.

- Podczas Europejskiego Tygodnia Leśnego nasi pracownicy zapoznają gości m.in. z problemem wymierania świerków - dodaje Szozda. Leśnicy pokażą też, jak sadzi się nowe drzewka. Każdy będzie mógł sam wkopać sadzonki do ziemi. Podobne działania przeprowadza ustrońskie nadleśnictwo.

- Chcemy przybliżyć ludziom naszą pracę, bo często kojarzy się ona tylko z pozyskiwaniem drzewa lub polowaniem, a my mamy znacznie więcej zadań - przekonuje Leon Mijal, kierujący nadleśnictwem w Ustroniu.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009