Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Dzisiaj kończy się Europejski Tydzień Leśny.

Dzisiaj kończy się Europejski Tydzień Leśny.
Młodzież sadzi drzewa pod okiem beskidzkich leśników. Fot. Jacek Drost

Co roku ośrodki edukacji ekologicznej na tym terenie odwiedza około 20 tys. osób. Wielu turystów korzysta ze ścieżek przyrodniczych m.in. w masywie Czantorii i Skalicy oraz w Jaszowcu.

- Warto zobaczyć choćby naszą Izbę Przyrodniczo-Historyczną oraz Regionalny Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej Leśnik - mówi Wiktor Naturski, specjalista ds. edukacji leśnej ustrońskiego nadleśnictwa.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Dzisiaj kończy się Europejski Tydzień Leśny.

Data: 24 października 2008 Region: Ustroń

Kilka tysięcy ludzi przewinęło się od poniedziałku przez lasy Beskidu Śląskiego. Uczestniczyli oni w Europejskim Tygodniu Leśnym, do którego przyłączyły się nadleśnictwa z Ustronia i Wisły.

Nadleśnictwa zaprosiły uczniów i osoby indywidualne do udziału w działaniach edukacyjno-ekologicznych. Zorganizowały u siebie nie tylko dni otwartych drzwi, ale również zaangażowały pracowników, by pokazali zainteresowanym swoją pracę. Nadleśnictwa umożliwiły też zwiedzanie swoich ośrodków edukacyjnych. Z zaciekawieniem ludzie oglądali m.in. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, Karpacki Bank Genów, Muzeum Świerka i Wolierowa, Hodowlę Głuszców w Jaworzynce Wyrchczadeczce oraz Izbę Historyczną. Ponadto można było zapoznać się też z trzema ścieżkami przyrodniczo-leśnymi (Barania Góra, Olza oraz Przy Nadleśnictwie).

- Jeszcze tylko do dzisiaj zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się czegoś więcej dowiedzieć o naszej działalności - zachęca Witold Szozda, szef wiślańskiego nadleśnictwa. Jak dodaje, od zeszłego roku udało się im wyhodować pół miliona buków, których sadzenie w różnych częściach nadleśnictwa rozpoczęło się 10 października, a zakończy już za kilka dni.

- Podczas Europejskiego Tygodnia Leśnego zapoznajemy gości m.in. z problematyką wymierania świerków - dodaje Szozda.

Podobne działania przeprowadza również ustrońskie nadleśnictwo.

- Przybliżamy ludziom charakter naszej pracy, bo ona często kojarzy się tylko z pozyskiwaniem drzewa lub polowaniem, a mamy znacznie więcej zadań - przekonuje Leon Mijal, kierujący nadleśnictwem w Ustroniu.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009