Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Uzbroić się w cierpliwość na drodze

Uzbroić się w cierpliwość na drodze
Trasa Katowice-Bielsko-Biała  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na kłopotliwe utrudnienia narzekają osoby jeżdżące po drogach Żywiecczyzny.

Bardzo trudno jeździ się między innymi na drodze pomiędzy Przybędzą a Milówką, gdzie ekipy drogowców na kilku odcinkach prowadzą prace związane z poszerzaniem jezdni i wymianą chodników. Aż w trzech miejscach wprowadzono ruch wahadłowy, sterowny sygnalizacją świetlną. Czas przejazdu tą trasą wydłużył się przez to aż o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. Z powodu prowadzonych prac tworzą się korki, zwłaszcza podczas powrotów z weekendu w Beskidach.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu trwa remont wiaduktu w Skoczowie w ciągu ruchliwej "wiślanki". Tam także są utrudnienia.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Beskidy24.pl

Uzbroić się w cierpliwość na drodze

Data: 24 października 2008 Region: Bielsko-Biała

Wszyscy kierowcy i pasażerowie, którzy w ten weekend wybierają się w Beskidy, powinni uzbroić się w cierpliwość.

Z powodu prowadzonych prac drogowych na niektórych odcinkach beskidzkich tras należy spodziewać się ograniczeń prędkości i zamkniętych pasów ruchu. Pesymiści już przewidują, że bez stania w korkach nie obejdzie się.

Warto wiedzieć, że dzisiaj ruszają kolejne roboty. Przez najbliższe dwa tygodnie drogowcy naprawiać będą jedną z nitek w rejonie ruchliwego skrzyżowania Drogi Krajowej nr 1 (Katowice - Bielsko-Biała) ul. Węglową w Czechowicach-Dziedzicach.

Dzisiaj o godzinie 9.00 wprowadzona została zmiana organizacji ruchu. Polega ona na tym, że całkowicie zamknięta została jezdnia prowadząca od Bielska-Białej w kierunku Katowic. Dojazd do ulicy Węglowej odbywa się zgodnie z ustawionym oznakowaniem. Mieszkańcy i kierowcy już się pieklą.

- Nasze drogi od niedawna przypominają jeden wielki plac plac budowy - irytuje się Tomasz Bilnik, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

Nie brakuje jednak również głosów popierających inwestycje realizowane w drogownictwie.

- Przybywa samochodów i w wielu miejscach zaczynają się tworzyć coraz większe korki. Dlatego przebudowa dróg jest konieczna, aby rozładować ten tłok. Teraz trochę się pomęczymy, ale później będzie jeździło się lepiej - stwierdza z kolei czechowiczanka Aldona Brzdąk.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009