Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Kubalonka będzie gotowa na czas!

Kubalonka będzie gotowa na czas!
Fot.: Wisła.pl

Inwestorem obiektu jest Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. – Obiekt będzie spełniał wszystkie normy FIS. Wszystkie plany, związane z jego budową, oraz jego parametry były zatwierdzone przez delegatów technicznych tej organizacji – mówi Witold Cisowski, wicedyrektor szczyrkowskiego COS-u. – Trasy dla biegaczy narciarskich i biathlonistów na Kubalonce będą jednymi z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. A w tej części kontynentu będą na pewno najnowocześniejsze – twierdzi Witold Cisowski.

Inwestycja pochłonie około 4 mln złotych. Obiekt będzie rajem dla sportowców, którzy prócz udziału w zawodach będą mogli w świetnych warunkach trenować. I to nie tylko zimą! – Uważam, że trasy na Kubalonce mogą być wykorzystywane do uprawiania nartorolek i sportów rowerowych – przekonuje Adam Pajor. – Oczywiście jeśli tylko będzie taka wola i zgoda odpowiednich instytucji.

Wisła.pl

Beskidy24.pl

Kubalonka będzie gotowa na czas!

Data: 29 października 2008 Region: Wisła

Jednym z najważniejszych obiektów sportowych, na których mają odbywać się zawody sportowe IX Zimowego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży Europy „Śląsk-Beskidy 2009” jest ośrodek narciarstwa na Kubalonce. Na trasach biegowych, leżących na granicy Wisły i Istebnej sportowcy rywalizować będą w dwóch konkurencjach: biegach narciarskich i biathlonie.

Obecnie na Kubalonce trwają prace związane z remontem i przebudową tras. Według projektu na przebudowanym obiekcie znajdą się dwie pętle, jedna do stylu klasycznego, druga do stylu wolnego. Najdłuższa z nich będzie mieć 3750 metrów. Poza trasami w skład obiektu wejdzie strzelnica biathlonowa, stadion zimowy i budynek administracyjno-socjalny.

Obecnie na obiekcie prowadzone są prace ziemne. Potężne spychacze niwelują teren, koparki przerzucają tysiące ton ziemi a walce ją ubijają. Trwa wyścig z czasem, ale jak zapewnia Adam Pajor, kierownik budowy, wykonawca zdąży na czas. – Roboty ziemne ruszyły 27 sierpnia bieżącego roku. Około 100 tysięcy metrów sześciennych ziemi mieliśmy do przerzucenia. Część terenu obniżamy a część podwyższamy. Zakończenie robót ziemnych planujemy przed okresem zimowym. Czyli wiele zależeć będzie od pogody. Potrzebujemy około dwóch tygodni dobrej pogody, by zakończyć generalne roboty ziemne, najpóźniej do końca listopada.

Od 27 października rozpoczęła się instalacja strzelnicy. Jeśli nie wydarzy się jakiś kataklizm i nie spadnie szybko śnieg, to termin realizacji inwestycji nie jest zagrożony, a wręcz przeciwnie. Jesteśmy w stanie ukończyć pracę przed upływem umownego terminu realizacji budowy – relacjonuje postęp robót Adam Pajor.
Jej elementy przyjechały aż z dalekiej Finlandii. – Cała strzelnica opiera się ma systemie „Biathlon Target System” firmy Kurvinen, jednej z dwóch na świecie, które zajmują się produkcja tego typu urządzeń. Wykonawca przyjeżdża i montuje cały system, czyli tarcze i elektronikę na przygotowanej platformie. Strzelnica ma być zadaszona – informuje kierownik budowy.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009