Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Awaria na moście Widzyka

Awaria na moście Widzyka
Kierowcy mają problemy z przejazdem przez most. Fot. Łukasz Gardas

Niedawno element został naprawiony prowizorycznie. Ogłoszono przetarg na kompleksowe usunięcie awarii. O ile dopisze pogoda, prace potrwają do 10 grudnia. Most uruchomiono 10 lat temu. Ludzie dziwią się, że już są z nim problemy.

- Przy budowie zastosowano gorszą technologię, dostępną na ówczesne czasy. Dlatego nastąpiło uszkodzenie - mówi Pacer.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Awaria na moście Widzyka

Data: 19 listopada 2008 Region: Żywiec

Kierowcy przejeżdżający przez Żywiec przeprawą popularnie zwaną mostem Widzyka (został oddany do użytku, gdy ministrem w rządzie Jerzego Buzka był pochodzący z Żywca Jerzy Widzyk) mają powody do niezadowolenia. Drogowcy zamknęli część mostu i wprowadzili ruch wahadłowy.


- Mamy już tego dość. Ciągle prowadzone są jakieś remonty, czy przebudowy dróg. Już jest zbyt ciasno, a tu jeszcze z mostem zaczęli coś robić - irytuje się Dariusz Stokłosa, żywiecki kierowca.

Zdzisław Koziarek z Suchej Beskidzkiej narzeka, że roboty rozpoczyna się przed zimą, a później zarządcy się dziwią, że do inwestycji trzeba dopłacać.

Zdaniem kierowców pokonujących remontowany most, zwłaszcza w godzinach szczytu tworzą się na nim korki.

- Codziennie rano muszę stać w korku nawet 20 minut - mówi Ewa Gruchlik.

Zarząd Dróg Wojewódzkich, administrujący przeprawą, tłumaczy, że musi zostać naprawiona, bo na środkowym pasie, który został wyłączony z użytkowania, nastąpiła awaria.

- Zepsuło się urządzenie dylatacyjne znajdujące się pomiędzy przyczółkiem mostu, a jego konstrukcją - tłumaczy Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009