Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » To tylko ćwiczenia ratunkowe

Bielskie skrzyżowanie roiło się od służb ratunkowych. Fot. materiały Komendy Miejskiej Policji

Bielskie skrzyżowanie roiło się od służb ratunkowych. Fot. materiały Komendy Miejskiej Policji


- Zadaniem policji było zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu katastrofy drogowej, zorganizowanie objazdów, kierowanie ruchem, udzielenie informacji o stanie zdrowia rannych i oględziny miejsca wypadku - mówi podkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.


Wanda Then
POLSKA Dziennik Zachodni


To tylko ćwiczenia ratunkowe

Data: 26 stycznia 2009 Region: Bielsko-Biała


Autobus miejski pełen pasażerów wjechał w wiadukt kolejowy na ulicy gen. Bora Komorowskiego. Na pasie biegnącym od ulicy Żywieckiej w stronę ulicy Leszczyńskiej, na oblodzonej nawierzchni kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w podporę wiaduktu kolejowego. Zatarasowane zostały oba pasy ruchu biegnące w stronę ulicy Leszczyńskiej.

Kierowca cysterny jadący za autobusem nie zdążył wyhamować i zderzył się z autobusem. W wypadku ucierpiało 40 osób, głównie pasażerowie autobusu. Z cysterny wyciekł surowiec do produkcji margaryny. Na kilka godzin wyłączono z ruchu ulicę, na której doszło do wypadku.

Na szczęście to tylko ćwiczenia służb ratowniczych. W symulowanej akcji uczestniczyło w piątek wieczorem przeszło 100 policjantów i kilkuset innych ratowników. Ćwiczenia celowo zaplanowano w czasie trwających w Szczyrku IV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Służb Ratowniczych. Uczestniczyli w nich strażacy, strażnicy miejscy, policjanci, żołnierze, pracownicy pogotowia ratunkowego. Zwołano też sztab Miejskiego Zarządzania Kryzysowego.

Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy jednostek ratowniczych uczestniczących w podobnych akcjach oraz dyspozytorów w Zintegrowanym Stanowisku Kierowania. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009