Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Coraz więcej śniegu i coraz zimniej

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Zima wraca nie tylko do Polski, ale również do naszych sąsiadów. W nocy biało zrobi się w większości regionów Niemiec, w Austrii, Czechach i na Słowacji. Podobnie jak u nas, śnieg może tam padać intensywnie. W Niemczech w pogotowiu znajdują się od kilku godzin wszystkie służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg w stanie używalności.

Biały puch utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, ponieważ druga połowa tygodnia przyniesie ujemne temperatury przez całą dobę. 

Coraz więcej śniegu i coraz zimniej

Data: 10 lutego 2009 Region: Góry

Popołudnie przyniosło nam dodatnie temperatury, dlatego opady śniegu przeszły w deszcz, ale wraz z nadejściem zmroku znów zaczęło się ochładzać i na północnym zachodzie Polski zaczął sypać śnieg, chwilami dość obficie. W nocy śnieg pojawi się w wielu regionach naszego kraju i może padać intensywnie.

Podczas śnieżyc należy się liczyć ze znacznym ograniczeniem widzialności, zwłaszcza przy silniejszych podmuchach wiatru, które mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro w ciągu dnia nastąpi odwilż i śnieg zacznie miejscami przechodzić w deszcz ze śniegiem i w deszcz. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko, dlatego prosimy o ostrożność. Wraz z ochłodzeniem i nadejściem silnych opadów śniegu w górach pokrywa białego puchu systematycznie się podnosi, dlatego najprawdopodobniej ratownicy górscy podniosą wkrótce stopień zagrożenia lawinowego.

W Tatrach, gdzie leży już 1,5 metra śniegu, wiał dzisiaj porywisty wiatr osiągający 115 km/h. Spowodował on zejście lawiny śnieżnej w rejonie Doliny Kondratowej, która porwała kilku turystów, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. W kolejnych dniach w górach można się spodziewać dodatkowych nawet kilkudziesięciu centymetrów świeżego śniegu i kilkunastu stopni mrozu.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009