Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Zima wraca, tym razem na dłużej

Na szlaku w kierunku Stożka  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na szlaku w kierunku Stożka Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Od samego początku przyszłego tygodnia cała Polska będzie przysypana śniegiem i zmrożona, ale za to będziemy mieć więcej szansy na pogodne niebo. To z kolei oznaczać będzie spore spadki temperatury nocami. Tam, gdzie będzie najpogodniej, czyli przede wszystkim na południu kraju, termometry mogą pokazywać ponad minus 15 stopni. Jednak przeważnie nie będzie aż tak mroźno, ponieważ temperatura nie powinna spadać poniżej minus 5-10 stopni. Silne mrozy będą się utrzymywać krótkotrwale i nigdy nie będą im towarzyszyć ani opady śniegu, ani też silny wiatr.

Na razie nie widać końca powrotu zimy. Jeśli miałoby się pojawić ocieplenie wraz z odwilżą, to nie wcześniej niż w ostatnim tygodniu lutego. Poniżej szczegółowa prognoza 16-dniowa.


Zima wraca, tym razem na dłużej

Data: 12 lutego 2009 Region: Góry

Do weekendu już w całej Polsce krajobrazy będą białe. Miejscami na nizinach spadnie nawet 20 cm śniegu. Tym razem zima szybko nie odpuści...


Zima coraz śmielej skrada się do Polski. W niektórych regionach kraju już zrobiło się biało, a w innych podobnie będzie w ciągu następnych kilkudziesięciu godzin. Wszystko dzięki napływowi coraz zimniejszego powietrza. Temperatura waha się między wartościami ujemnymi w nocy i dodatnimi w ciągu dnia, dlatego też nawet na niewielkim obszarze występują zróżnicowane rodzaje opadów, od deszczu po śnieg.

Jednak kolejne dni będą przynosić nam mróz także w pełni dnia, więc już wszędzie będzie sypać śnieg. Prawdziwa zima rozpocznie się na dobre w weekend (14.02), kiedy mróz będzie panować przez całą dobę i spadły śnieg nie będzie już miał możliwości się roztapiać. Do tego dnia musimy się liczyć z dość nieprzyjemną zmianą rodzajów opadów pomiędzy deszczem a śniegiem i wynikającą z tego wszystkiego gołoledzią na drogach i chodnikach, kiedy woda powstała po opadach i po znikaniu śniegu będzie zamarzać. W zimniejszych regionach kraju do soboty (14.02) może spaść nawet 10-20 centymetrów śniegu. Największe szanse są na to w województwach południowych i zachodnich, ponieważ tam najczęściej temperatura będzie spadać poniżej zera, a opady będą najbardziej intensywne.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009