Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Nowe schronisko na Soblówce

Szkolne schronisko młodzieżowe w Soblówce już czeka na gości.  Fot.: Łukasz Gardas

Szkolne schronisko młodzieżowe w Soblówce już czeka na gości. Fot.: Łukasz Gardas

W ubiegłym roku schroniska w tym rejonie Beskidu Żywieckiego odwiedziło ponad 5 tys. osób. W pozostałych obiektach mieszczących się w powiecie żywieckim przenocowało w sumie aż ponad 30 tys. młodych ludzi.

ŁUG
POLSKA Dziennik Zachodni

Nowe schronisko na Soblówce

Data: 13 lutego 2009 Region: Rajcza

W byłej siedzibie pograniczników w Soblówce uruchomiono właśnie nowe schronisko młodzieżowe.

Obiekt kompleksowo wyremontowano i stworzono w nim 60 miejsc noclegowych. Budynek, w którym mieścił się kiedyś Karpacki Odział Straży Granicznej, przekazał żywieckiemu starostwu Skarb Państwa.

Na pierwszy etap remontu przeznaczono 150 tys. zł. Do tej pory prace adaptacyjne i podstawowe wyposażenie pochłonęły 106 tys. zł.

- W budynku o powierzchni 600 metrów kwadratowych mieszczą się nie tylko pokoje, ale są też kuchnia samoobsługowa z jadalnią i duża świetlica - opowiada Krzysztof Jamrozowicz, kierownik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rajczy Nickulinie, pod które należą też placówki w Soblówce, Rycerce Kolonii i Oźnej.

- W Soblówce chcemy zwiększyć liczbę łóżek. Na razie skupiliśmy się jednak na kompletowaniu pracowników - zaznacza Jamrozowicz.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009