Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Inwersja w Bieszczadach

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Wszędzie trzeba jednak zachować ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie jest dużo nawianego śniegu - dodaje dyżurny. Zagrożenie dotyczy m.in. masywów połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.


Inwersja w Bieszczadach

Data: 1 marca 2009 Region: Ustrzyki Górne

Nieznaczna inwersja powietrza występuje dziś w Bieszczadach. Oznacza to, że wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach. Na Połoninie Wetlińskiej rano było 8 stopni mrozu, w tym samym czasie w położonych znacznie niżej Ustrzykach Górnych temperatura wynosiła minus 13 stopni.

  • Ośrodek Wypoczynkowy OŹNA

    Ośrodek Wypoczynkowy OŹNA położony jest w Beskidzie Żywieckim, 3 km od Zwardonia. Cisza, spokój, ...

  • U Lutka

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ok. 3 km od centrum). ...Widoczność z połonin sięga teraz 20 kilometrów, ale zdarzała się jeszcze większa - do dwustu kilometrów. W takich warunkach widać zarówno Tatry, jak i ukraińskie Bieszczady, aż po Borżawę.
Inwersja występuje w Bieszczadach kilka razy w roku. Temperatura różni się wtedy nawet o kilkanaście stopni Celsjusza.

Dyżurny ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR Witold Goleniowski poinformował, że obecnie pracuje większość wyciągów narciarskich. Warunki dla narciarzy są dobre.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009