Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Początek marca z wiosennym ciepłem

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Termometry na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu pokażą ponad 10 stopni, lokalnie nawet ponad 15 stopni. Przy pogodnym niebie można będzie poczuć zbliżającą się wiosnę, zwłaszcza, że nawet nocami nie będzie już mrozu. W drugim tygodniu marca ochłodzi się, ale niewiele w tej chwili wskazuje na to, że mogłyby wówczas wrócić zimowe krajobrazy. Nagła odwilż na południu kraju, zwłaszcza u stóp Karpat, to niepokojące zjawisko, ponieważ masy śniegu zaczną się roztapiać i zasilać miejscowe rzeki. Musimy się więc liczyć z przekroczeniami na rzekach stanów ostrzegawczych i alarmowych, a co za tym idzie z lokalnymi podtopieniami.


Początek marca z wiosennym ciepłem

Data: 1 marca 2009 Region: Góry

Pierwszy tydzień marca przyniesie nam nawet 15 stopni ciepła, ale też sporo opadów i wiatru, w górach halnego. Do wiosny coraz bliżej...


Pierwszy tydzień marca przyniesie nam ciepłą pogodę, jednak nie zabraknie nam deszczu i silniejszego wiatru. Najbardziej skorzystamy w pierwszej połowie tygodnia, bo właśnie wtedy padać będzie najmniej, a zza chmur najczęściej będzie wyglądać słońce. Wiatr będzie słaby, więc na pełnym słońcu będzie cieplej niż wskazywałyby na to termometry, a na nich zobaczymy w ciągu dnia od 3-5 stopni na północy i wschodzie do 7-9 i więcej stopni na zachodzie i południu.

Noce będą coraz cieplejsze, ale początkowo na wschodzie możliwy jest słaby mróz. W drugiej połowie tygodnia pogoda zacznie się zmieniać na tę, którą o tej porze roku niezbyt lubimy. Niebo zaciągnie się niskimi chmurami z których często będzie padać deszcz, chwilami intensywnie. Opady najczęściej omijać będą województwa północne oraz krańce południowe. W tym drugim przypadku dzięki wpływowi wiatru halnego, którego po środzie (4.03) nie zabraknie. Południowy wiatr w górach może przekraczać prędkość 100 km/h, ale na wyżynach i nizinach będzie przeważnie słaby. Przyniesie suche i bardzo ciepłe powietrze.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009