Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Narty i snowboard » Ośrodki narciarskie » Szczyrk

Szczyrk

COS Skrzyczne - mapa"Skrzyczne" COS
ul. Plażowa 8
43-370 Szczyrk
tel.: (33) 817-86-20
e-mail: cos@szczyrk.com.pl
www.cos.szczyrk.com.pl


Ośrodek na Skrzycznym wraz z ośrodkiem "Czyrna-Solisko" tworzą największe skupisko wyciągów i tras narciarskich w Szczyrku oraz jedno z najwiękzych w Polsce.

Ze Szczyrku na szczyt Skrzycznego poprowadzona została dwuosobowa kolej krzesełkowa. Wyciągi orczykowe, 14 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności oraz trasa zjazdową FIS na stokach Skrzycznego o długości 2800m. tworzą pokaźne pole manewru dla amatorów białego szaleństwa.

 Ośrodek Narciarski "Czyrna-Solisko" (GAT)
ul. Narciarska 10
43-370 Szczyrk
tel.: (33) 817-87-40
ski info tel.: (33) 817-89-26
e-mail: czyrna.solisko@gat.pl
www.gat.pl/418

Ośrodek Narciarski "Czyrna-Solisko" GAT S.A. jest największym kompleksem narciarskim
w Polsce. Skupia 13 wyciągów orczykowych o łącznej długości 7800 m i zdolności przewozowej 8800 osób/h. Trasy narciarskie o łącznej długości 22 km są dostosowane
do przeciętnego poziomu umiejętności większości narciarzy.

 Ośrodek Biały Krzyż na przełęczy Salmopolskiej"Biały Krzyż"
przełęcz Salmopolska
tel.: (033) 817-93-02

 

 

Ośrodek Biały Krzyż położony jest na przełęczy Salmopolskiej (934). Północne stoki i dość duża wysokość sprawia że warunki do jazdy utrzynują się tu bardzo długo. Znajdują się tutaj 2 wyciągi orczykowe i właściwie jedna trasa zjazdowa pomiędzy nimi. Jest oświetlenie a stoki są oczywiście codziennie przygotowywane. Tuż przy trasach znajduje się parking, kilka punktów gastronomicznych oraz noclegowych.

 

"Biła"
Biła jest dzielnicą Szczyrku, po przeciwnej stronie Skrzycznego. Tutaj, na stokach
Beskidu (860) znajdują się 3 wyciągi i kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Beskidek - mapaBeskidek - tak nazywa się pierwszy z wyciągów umiejscowiony pomiędzy Domem Turysty PTTK a skocznią. Stok jest dosyć stromy i polecany bardziej wprawnym narciarzom i snowboardzistom. Posiada licencję FIS.

 

Polana Wyrobiska - mniejszy wyciąg położony nieco dalej za skocznią. Niecałe 400m. długości wyciągu itrasy położenej wzdłuż wyciągu, którą polecamy dla początkujących.

Beskid - najdłuższy z wyciągów znajdujący się w głębii doliny, jeszcze przed przełęczą Karkoszczonka. Znajdują się tu dwie trasy zjazdowe: łatwa i bardziej wymagająca (oświetlona)


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009