Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Pech polskich himalaistów…

Pech polskich himalaistów…
Dla Marcina Kaczkana zdobycie obu szczytów oznaczać będzie skompletowanie pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR oraz otrzymanie prestiżowego tytułu Śnieżnej Pantery, który jak dotąd uzyskało tylko dwóch Polaków.

Jako pierwszy Śnieżną Panterę zdobył Marcin Henning w 2006 roku, drugi zaś Marcin Miotk rok później.


Pozdrawiamy,
Polish Pamir Expedition 2008

Beskidy24.pl

Data: 23 lipiec 2008 Region: Góry

Pech polskich himalaistów…


Po problemach ze zdrowiem w Duszanbe, pech uczestników ekspedycji Pamir 2008 nie opuszcza. Nie dość, że kilkudniowe załamanie pogody uniemożliwiało wcześniejszy przelot do bazy, to uczestnicy wyprawy zostali oszukani przez tadżycką agencję, posiadającą monopol na przeloty w rejon górski.


23.VII.2008
(środa)


„Dzień spędziliśmy w Dzirgital - zrobiliśmy trekking na 2750m. Dziś pogoda jest dobra, helikopter lata, ale Agencja nie dotrzymała słowa - nie wszyscy lecą dziś, część z nas poleci jutro. Poza kłopotami z Agencją wszystko w porządku” – mówi Aleksandra Dzik, organizatorka wyprawy.

Ekspedycja organizowana jest pod auspicjami Klubu Skialpinistycznego Kandahar. W jej skład wchodzi osiem osób: Aleksandra Dzik (doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, mistrzyni Polski w narciarstwie wysokogórskim, 25 lat), Marcin Kaczkan (himalaista, 34 lata), Marek Liwski (skialpinista, 42 lata), Robert Róg (skialpinista, 46 lat), Maciej Stańczak (alpinista, 23 lata), Dawid Stec (alpinista, 24 lata), Szymon Wawrzuta (alpinista, 24 lata) oraz Ireneusz Waluga (himalaista, 34 lata).


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009