Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Mini Bike Maraton w Dzięgielowie - relacja i zdjęcia

Mini Bike Maraton w Dzięgielowie - relacja i zdjęcia
Rozdanie nagród przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Zawodnicy otrzymali za zdobycie miejsc medale, a zwycięskie teamy statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Teamu Dzięgielowa. Ponadto główną nagrodą były dwa podwójne weekendy w OWR Muflon w Ustroniu, będącego jednym ze sponsorów oraz zestaw książek ufundowanych przez wydawnictwo Pascal w Bielsku-Białej. Za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca zawodnicy otrzymali interesujące nagrody ufundowane przez sponsorów, tj. firmę Ekochron z Ogrodzonej i wydawnictwo Pascal w Bielsku-Białej.

Ogólnie rajd został bardzo dobrze przyjęty przez zawodników i wielu z nich zapowiedziało start w przyszłym roku.

Przemysław Sikora

Beskidy24.pl

Data: 10 września 2008 Region: Cieszyn

Mini Bike Maraton w Dzięgielowie - relacja i zdjęcia


6 września 2008r. odbył się w Dziegielowie (woj. śląskie) Mini Bike Maraton. Była to impreza organizowane po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Miłośników Dziegielowa, w związku z czym, z uwagi na to, że byłem jej pomysłodawcą chciałbym ją pokrótce przedstawić i zachęcić do udziału w niej w przyszłym roku.

W sumie na starcie stanęło ok. 50 zawodników, w tym 5 kobiet i 7 teamów. Start nastąpił o godz. 13. Trasa przebiegała początkowo drogą asfaltową – ok. 500 m., następnie przez ok. 700 m. przez las by ponownie powrócić na asfalt, ale za to wokół rozciągały się piękne widoki. W dalszej kolejności trasa przebiegała obok „starej cementowni”, jeziora Ton w Goleszowie i pod strzelnica na wysokości ok. 450 m n.p.m. W tym miejscu zawodnicy wjeżdżali na leśną drogę, która prowadziła aż do drogi Dzięgielów-Goleszów. Po dojechaniu do Dzięgielowa zawodników czekał jeszcze strony, ale za to krótki podjazd na łąkę, na której znajdowała się meta. W sumie cała trasa liczyła 9 km i 210m przewyższeń, jednakże zawodnicy musieli ją okrążyć 3 razy tak więc do pokonania mieli 27 km i 630 m przewyższeń.

Pierwsi zawodnicy dotarli na metę już po 1 godzinie, natomiast ostatni po 1 godzinie i 58 minutach. Przez cały czas trwania rajdu na drogach, po których się odbywał był zamknięty ruch samochodowy, co spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony zawodników.

Po wyścigu każdy z uczestników dostał zestaw regeneracyjny składający się z wody mineralnej, bananów dostarczonych przez sponsorów, a także mógł poczęstować się przepyszną grochówką przygotowaną przez organizatora.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009