Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 9.02.2009

Na przełęczy Zawrat  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na przełęczy Zawrat Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych podczas tzw " dupozjazdu" z rejonu Uhrocia Kasprowego w kierunku Hali Gąsienicowej w wyniku uderzenia w nierówności terenu kontuzji kręgosłupa doznała 31-letnia turystka z Łodzi. Ranną śmigłowcem przetransportowano do szpitala.
W sobotę w godzinach wieczornych z M. Oka do szpitala przetransportowano 44-letniego turystę z Krakowa z oznakami silnej depresji.

W niedzielę z Doliny Kościeliskiej do szpitala przetransportowano 60-letnią turystkę z Krakowa, która upadając doznała kontuzji nogi.

W góry wróciła zima. pada śnieg, jest mroźno, a prognozy przewidują dalsze opady i mróz. Wreszcie prawdziwy luty. Ferie w pełni. Wszystkich opiekunów i rodziców pociech spędzających pod Tatrami zimowe ferie prosimy o szególną opiekę powierzonych im dzieci na stokach narciarskich, tak by czas wypoczynku nie stał się czasem pobytu w szpitalu i leczenia narciarskich kontuzji.

Adam Marasek
TOPR

Data: 14 luty 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 9.02.2009


Dziwna ta nasza zima i wymagająca dużo zdrowia a przede wszystkim stoickiego spokoju. Jednego dnia halny, dodatnie temperatury, wszystko topi się i płynie, drugiego zaś mróz, opady śniegu i prawdziwie zimowe widoki. Toż to luty, czyli powinien być cały czas mróz i śnieg. Oby już tym razem w pełni zimowa aura zagościła na dłużej, tak by w kwietniu i maju nie musiała nadrabiać śnieżnych zaległości.

Na stokach narciarskich widać, że ferie w pełni. Narciarzy sporo, zapełnione są parkingi pod wyciągami i drogi prowadzące do podtarzańskich miejscowości. Ratownicy pełniący dyzury na stokach nie narzekają na brak pracy. Codziennie zdarza się od kilku do kilkunastu wypadków. Przy poważnych urazach do szybkiego transportu rannych narciarzy i snwboardzistów wykorzystywany jest śmigłowiec.

A w górach też nie było spokojnie.

Poniedziałek. 2.02
Z Doliny Małej Łąki do szpitala przetransportowano turystę, który w rejonie Głazisego Żlebu doznał kontuzji nogi. W czasie gdy ratownicy działali w Dolinie Małej Łąki druga grupa ratowników poszukiwała turystów, którzy zagubili się na szlaku pomiędzy Polaną Waksundzką a Halą Gąsienicową. Ratownicy odnaleźli turystów i o godz. 19.45 doprowadzili ich do Murowańca.

Środa 4.02
Z rejonu Tatrasówki nad Małym Cichym przetransportowano do szpitala mieszkańca , który będąc pod wpływem alkoholu zażył sporo środków uspokajających. W działaniach tych zaangażowana była Policja, śmigłowiec TOPR i skuter.

Czwartek 5.02
W godzinach przedpołudniowych z drogi na Kalatówki przetransportowano do szpitala kobietę , która będąc pod wpływem alkoholu nałykała się jakichś tabletek. Czy oba te przypadki to wpływ nadciągającego halnego??


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009