Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 19.10.2009

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W Tatrach nadal zima. Warunki do uprawiania turystyki są kiepskie. W takich warunkach nie polecamy wyjścia w Tatry. W połowie tygodnia zapowiadane jest ocieplenie, co spowoduje wzrost zagrożenia lawinowego, możliwość lawin i zsuwów, gdyż pokrywa śniegu nie jest związana z ciepłym jeszcze o tej porze roku gruntem.

Adam Marasek
TOPR

Data: 23 październik 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 19.10.2009


Ale zima. W Tatrach ponad metr śniegu We czwartek 15.10 TOPR ogłosił II stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym pojawili się pierwsi narciarze, którzy bez przeszkód dojeżdżali do Kuźnic. Na pierwsze tury wyruszyli narciarze ski tourowi.
Śnieg zrobił spore szkody w tatrzańskich lasach. Drzewa liściaste nie zrzuciły jeszcze liści. Łamały się konary, gałęzie, a drzewa chyliły się ku ziemi uniemożliwiając dojazd do Morskiego Oka i pozostałych tatrzańskich schronisk. Atak zimy był przyczyną tragedii do jakich doszło na Podhalu. Zmiana pogody nie pozostała bez wpływu na zachowanie się mniej odpornych psychicznie ludzi. Poszukiwano kolejnych osób, które chciały rozstać się z życiem w Tatrach.

Poniedziałek 12.10.
Na prośbę Policji przeszukiwano rejon Nosala, gdzie miał popełnić samobójstwo mężczyzna. W poszukiwaniach wykorzystano TOPR-owskie psy lawinowe. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

Środa 14.10.
Otrzymano informację o kolejnym desperacie, który rzekomo w celach samobójczych chciał iść na Rysy. Sprawdzono rejon M. Oka. Nie natrafiono na żaden ślad poszukiwanego.

Czwartek 15.10.
Na prośbę policji ratownicy TOPR wraz z psami lawinowymi wzięli udział w poszukiwaniu dwóch mieszkańców Cichego , którzy zaginęli w lesie w pobliżu Cichego.. W czasie dojazdu okazało się, że jednego z poszukiwanych odnaleźli mieszkańcy. Drugiego z poszukiwanych nie odnaleziono.

Tego dnia z TOPR-em skontaktowała się matka 34-letniego Konrada z prośbą o poszukiwania syna , który, który będąc w złym stanie psychicznym wyjechał prawdopodobnie w Tatry w celach samobójczych. Nie natrafiono na żaden ślad poszukiwanego.

Piątek 16.10.
Kontynuowano poszukiwania w rejonie Cichego za drugim zaginionym. I tym razem nie natrafiono na żaden ślad poszukiwanego mieszkańca Cichego.


 


Komentarze

 

  • dodano listopad 20, 2017 11:22

    Dodany przez: joanna , temat: odp

    super napisane

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009