Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Jak przygotować się do wyjazdu w góry?

Dom z widokiem na Beskid Sądecki

Dom z widokiem na Beskid Sądecki


Na górskim szlaku

Aby wyjazd w góry zaliczyć do udanego, musimy też zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego też, w naszym bagażu powinny znaleźć się obowiązkowo:

 • telefon komórkowy z dodatkową baterią i wpisanym numerem GOPR;
 • mapa okolicy z zaznaczonymi szlakami i pobliskimi schroniskami;
 • wygodne i bezpieczne (antypoślizgowe) obuwie;
 • poręczny plecak turystyczny lub specjalny do wypraw w góry;
 • dodatkowa para ubrania.

Gdy wybieramy się w góry z dzieckiem, musimy też pamiętać o jego potrzebach. Warto więc zabrać ze sobą:

 • gdy mamy do czynienia z niemowlakiem - nosidełko lub chustę;
 • wózek z dużymi, gumowymi kołami;
 • prowiant;
 • odzież przeciwdeszczową;

Gdy jedzie z nami starszak:

 • kalosze lub/oraz dobre obuwie sportowe;
 • lekki plecak dziecięcy.
Wybierając się na wakacje w górach, warto też słuchać wszelkich ostrzeżeń dotyczących warunków meteorologicznych. Musimy też pamiętać, że chociaż Beskid Sądecki to bardzo przyjazne pasmo górskie, to także tu może nastąpić nagłe załamanie pogody. Jeśli jednak zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria, nic nam nie grozi.

Data: 30 lipca 2015 Region: Piwniczna-Zdrój

Jak przygotować się do wyjazdu w góry?


W tym roku decyzja o tym, gdzie spędzimy wakacje padła na polskie góry. Wybór doskonały, bo górskie miejscowości dają wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego. Poza tym, wyjazd w góry to synonim doskonałego relaksu. Czy jednak góry to rozwiązanie absolutnie dla każdego? Jak się przygotować do takiego wyjazdu oraz co ze sobą zabrać? Na jakie oferty noclegowe warto zwrócić uwagę?


Dla kogo góry, dla kogo las?

Na letni wypoczynek w górach decyduje się coraz więcej osób. Wśród nich przeważają miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego. Nie oznacza to jednak, że wakacje w górach zarezerwowane są wyłącznie dla nich. Z takiego wypoczynku może skorzystać właściwie każdy i to bez względu na wiek. Urlop w górach wzmacnia cały organizm. Mogą na nim skorzystać szczególnie nasze dzieci, gdyż panujący w górach mikroklimat poprawia pracę układu immunologicznego. Poza tym wypoczynek w górach, wpływa też korzystnie na układ ruchu (mięśnie, stawy). Sprzyja wyciszeniu i poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Góry to także, wprost wymarzone miejsce dla alergików, astmatyków oraz osób z atopowym zapaleniem skóry. Należy jednak zwrócić uwagę, że istnieje pewna grupa osób, dla których taki wyjazd nie jest wskazany. Są to osoby cierpiące na: niewydolność mięśnia sercowego, chorobę wieńcową, nadciśnienie, częste migreny. Góry są też niewskazane dla kobiet w ciąży, meteopatów oraz osoby z niskim ciśnieniem.

Zanim spakujesz walizkę

Niektórzy planują swoje wakacje w górach, na kilka miesięcy do przodu. To doskonała praktyka, dająca odpowiednio dużo czasu na niezbędne przygotowania. Czym powinniśmy zająć się na pierwszym miejscu? Najważniejszym elementem przygotowań jest wybór najlepszego miejsca na wypoczynek. Na pierwszy wyjazd w góry, najlepiej zdecydować się na łagodne pasma górskie.  Najlepszym wyborem będzie w tym zakresie Piwniczna Zdrój. To miejscowość w Beskidzie Sądeckim, która prócz atrakcyjnych szlaków pieszych i dość łatwych do zdobycia szczytów, oferuje też liczne atrakcje dla dzieci, jak na przykład: ciuchcia drogowa, nowoczesne kąpielisko czy nowo-otwarty kompleks rekreacyjny z ogródkiem jordanowskim oraz placem zabaw. Poza tym, nie brakuje tu też obszarów idealnych do spacerów, jazdy konnej czy rowerowych wycieczek. Oznacza to, że Piwniczna Zdrój to miejscowość uniwersalna, gdzie możemy udać się zarówno w pojedynkę, jak i ze swoimi pociechami.

Gdy już zdecydowaliśmy się na miejsce wypoczynku, wybieramy nocleg. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem będzie wynajem domu w górach takiego jak na przykład: http://domzwidokiem.com/. Takie rozwiązanie to liczne zalety. Po pierwsze: przyjazna atmosfera, o którą trudno w innych miejscach. Po  drugie: przystępna cena, co ułatwia podjęcie decyzji. Po trzecie: atrakcyjna lokalizacja – z dala od gwaru miasta, ale z łatwym dojazdem oraz dostępem do miejscowych atrakcji i widokiem na całą okolicę. Taki dom w górach to także dostęp do wszelkich wygód, przestronne pokoje z zadaszonym tarasem oraz klimatyczne urządzenie wnętrza, co już czyni sam pobyt w górach naprawdę przyjemnym.GaleriaKomentarze

 

 • dodano listopada 9, 2017 09:44

  Dodany przez: Amadeusz , temat: odp

  świetny domek

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009