Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Polisa turystyczna na wakacje po sezonie

Polisa turystyczna na wakacje po sezonie

Data: 22 sierpnia 2017

Polisa turystyczna na wakacje po sezonie

Wyjazd na wakacje nie zawsze musi się odbywać w sezonie urlopowym. Czasami znacznie lepiej jest wybrać się na wymarzoną wycieczkę właśnie po sezonie. Niższe ceny, mniejsza liczba turystów – to wszystko powoduje, że wakacje można spędzić znacznie bardziej sympatycznie i znacznie przyjemniej. Oczywiście, wyjazd po sezonie nie powinien zwalniać z konieczności wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Jej posiadanie jest tak samo ważne, jak w czasie sezonu. Jak wygląda kwestia ubezpieczenia się na takie wyjazdy poza głównym terminem podróży? Oto najważniejsze informacje.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia

Przede wszystkim należy rozpocząć od dokonania wyboru najlepszego ubezpieczenia. Powinien być on podyktowany tym, dokąd jest planowana podróż i jakie aktywności zamierza podejmować turysta. To bardzo ważna kwestia i zdecydowanie należy pamiętać o jej dopełnieniu. Inna bowiem polisa będzie potrzebna na typowo turystyczny wyjazd, gdzie główną aktywnością będzie wyłącznie spacerowanie i zwiedzanie. Inna polisa powinna zostać wykupiona, gdy planowany jest wyjazd aktywny, sportowy, dynamiczny. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć się również na wypadek kontuzji spowodowanych uprawianiem sportu. W przeciwnym razie towarzystwo może nie wypłacić ubezpieczenia. Wszystkie najlepsze ubezpieczenia turystyczne na www.polisaturystyczna.pl można sobie porównać, przejrzeć i sprawdzić ich zakres. To dobry początek poszukiwań.

Wybór odpowiedniego ubezpieczyciela

Drugim krokiem powinien być wybór odpowiedniego ubezpieczyciela. Firmy ubezpieczeniowe są różne. Niektóre specjalizują się w ubezpieczaniu wyjazdów europejskich, inne firmy specjalizują się w ubezpieczaniu wyjazdów azjatyckich. Zależnie od tego, dokąd planowana jest podróż, warto zastanowić się nad właściwym dla siebie towarzystwem.

Na tym jednak nie koniec. Wiedząc już jakie opcje ochronne będą potrzebne, należy też wybrać takie towarzystwo ubezpieczeniowe, które te właśnie opcje oferuje. Warto również porównać zakres oferowanej ochrony. Czy pobyt w szpitalu jest tak samo definiowany (liczba dni spędzonych w placówce, która uprawnia do wypłaty świadczenia), czy oferowane kwoty są również takie same lub porównywalne, czy opcje dodatkowe, dołączone do polisy (np. assistance) są takie same i czy w ogóle zostały dołączone. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie i każdy powinien zostać wzięty pod uwagę.

Na uwagę zasługują też składki. Każde towarzystwo inaczej wycenia oferowaną przez siebie ochronę. Jeżeli uda się więc otrzymać kilka takich samych lub bardzo zbliżonych zakresowo ofert, to warto na ostatnim etapie porównać również ich składki. Jeżeli polisy mają być rzeczywiście takie same, a jedyne co je różni to składka, to po co przepłacać. W takiej sytuacji lepiej wybrać tańsze ubezpieczenie. Trzeba jednak pamiętać, by składka nie była pierwszym branym pod uwagę elementem. Różnica w składce może bowiem wynikać również z różnicy w zakresie.

Ubezpieczenie po sezonie

O ile wyjazdy i pobyt w miejscach turystycznych może być po sezonie znacznie tańszy, o tyle w przypadku polisy sezon nie ma żadnego znaczenia. Ceny ubezpieczeń nie są zależne od sezonów urlopowych. Jedyna różnica w składce może dotyczyć tych miejsc, gdzie sezonowo występują niebezpieczne zjawiska pogodowe. Wtedy, w tych miejscach zdecydowanie będzie droższe ubezpieczenie. Po za tym wyjątkiem, termin na wysokość składki nie wpływa. Warto więc porównać ubezpieczenia podróżne na www.polisaturystyczna.pl i wybrać taką opcję, która okaże się po prostu najkorzystniejsza.GaleriaKomentarze

 

 • dodano maja 9, 2018 13:14

  Dodany przez: Monika , temat: Polisa

  Taka polisa się zawsze przyda - lepiej mieć

 • dodano kwietnia 18, 2018 08:04

  Dodany przez: Konrad , temat: polisa

  Jestem jak najbardziej na tak dla takiego rozwiązania

 • dodano kwietnia 13, 2018 07:59

  Dodany przez: Robert , temat: lot

  Warto coś takiego wykupić

 • dodano kwietnia 12, 2018 08:01

  Dodany przez: Nikola , temat: artykuł

  Świetny wpis. Polisa zawsze

 • dodano kwietnia 4, 2018 13:01

  Dodany przez: Marta , temat: arykuł

  Warto zainwestować w taką polisę. Sam zresztą to robię

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009