Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Triathloniści w Tatrach

Triathloniści w Tatrach

Data: 7 września 2017

Triathloniści w Tatrach

W minioną sobotę 26 sierpnia odbyły się już po raz czwarty extremalne zawody TATRAMAN. „Tatraman” to zawody triathlonowe co sugeruje i do czego nawiązuje końcówka „man” zapożyczona od nazwy kultowych zawodów Ironman na Hawajach.Właśnie od tych zawodów rozpoczęła się światowa popularność triathlonu, dyscypliny olimpijskiej która od lat jest popularna na świecie. Jest to o tyle dziwne że triathlon to bardzo wymagający sport. Trzeba pływać, jeździć na rowerze i biegać zmieniając dyscypliny bez odpoczynku. Dystanse bywają różne ale największe emocje u zawodników i obserwatorów wzbudzają zawody Ironman (w skrócie IM -3,9 km pływania, 180 km roweru, 42.195 km biegu) oraz 1/2Ironman (2km pływania, 90 km rower, 21.1 km bieg) popularność tych ostatnich bardzo wzrosła w ciągu ostatnich dwu lat także w naszym kraju.

Na mapie kraju pojawiło się wiele miejsc gdzie można sprawdzić swoje siły. Jednak większość zawodów nawiązuje do pierwowzoru i jest organizowana na trasach prawie płaskich. Nie wszystkim zawodnikom wystarcza pokonanie dystansu szukają większych wyzwań. Tak jak biegaczom nie wystarcza płaski maraton i zaczynają biegać swój ulubiony dystans w górach, tak samo triathloniści zaczynają pojawiać się na trudniejszych trasach. W tym roku kolejne kilkadziesiąt osób dołączyło do grona zawodników którzy ukończyli te trudne zawody. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Gminy Łapsze Niżne. Zawodników do boju wystartował prezes ZEW Niedzica S.A. Leszek Bajorek. Do pokonania było 113km (1/2 Ironman). Tegoroczny zwycięzca Łukasz Chlebda z Krakowa ustanowił rekord trasy 6h01min10sek.

Ceremonia rozdania nagród i zakończenie zawodów odbyło się na Polanie Sosny w Niedzicy. Drugi był Zięba Marcin z Warszawy a trzeci Sebastian Wójs z Nowego Sącza. W śród kobiet zwyciężyła Maria Hajnos-Małecka z Szaflar także z najlepszym w historii czasem 6h 51min. 46sek. Druga była Bogusława Garczyńska-Wąs z Zielonek a trzecia Joanna Rumińska-Pietrzyk z Krakowa. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary a każdy uczestnik pamiątkowy medal ufundowane przez firmę KOŁTON z Orawki.

Dziękujemy zawodnikom za udział, kibicom za doping i zapraszamy za rok.


GaleriaKomentarze

 

 • dodano maja 9, 2018 13:15

  Dodany przez: Monika , temat: odpowiedź na wpis

  Oby więcej w Polsce było takich zawodów

 • dodano maja 2, 2018 09:44

  Dodany przez: Tomasz , temat: Podziw

  Jestem w pełni podziwu ich wytrzymałości

 • dodano kwietnia 18, 2018 08:03

  Dodany przez: Konrad , temat: artykuł

  Ci ludzie mają kosmiczną odwagę, nie ma co

 • dodano kwietnia 12, 2018 11:17

  Dodany przez: Kamil , temat: woda

  Nie odważyłbym się płynąć takiego dystansu w tak lodowatej wodzie.

 • dodano kwietnia 12, 2018 09:19

  Dodany przez: Maja , temat: super

  Tylko brać przykład ;)

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009