Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Poznaj oblicza Beskidu Żywieckiego

Babia Góra

Babia Góra


Data: 27 czerwca 2019

Poznaj oblicza Beskidu Żywieckiego

Beskid Żywiecki kojarzy się nam z malowniczymi szczytami górskimi, pięknymi trasami pośród zielonych lasów i kulturą Żywiecczyzny. Wiele osób decyduje się na wakacje tutaj, aby zbliżyć się nieco do natury poprzez piesze wycieczki wśród pięknej flory i fauny. Jednak nie wszyscy szukający bliskości z górską przyrodą chcą rezygnować z wygody i ciekawych atrakcji. Warto więc zaplanować wyjazd z uwzględnieniem różnych potrzeb, także uwzględniając komfort wypoczynku.


Różnorodność beskidzka

Beskidy to najmłodsza grupa pasm górskich w Karpatach, charakteryzująca się różnorodnością materiałów skalnych oraz bogactwem roślinności i zwierzyny. Warto skusić się na wyprawę po jednym z pięknych parków narodowych i krajobrazowych w tej okolicy, na przykład Babiogórskim Parku Narodowym na terenie którego znajduje się szczyt Babia Góra. To świetna okolica do wypraw całą rodziną lub w grupie znajomych - tutejsze szlaki są mniej uczęszczane niż te w popularnych Tatrach. Jednocześnie widoki i doznania są równie wspaniałe i pozostają z nami na bardzo długo. Warto przed wyjazdem zrobić rozeznanie - Beskidy składają się z wielu pomniejszych pasm górskich, które rozciągają się od Bielsko-Białej aż po Bieszczady.


Na wyprawie

Przed wyjściem w góry trzeba koniecznie przygotować się na różne warunki, zwłaszcza jeśli wyruszamy w trasę z dziećmi. Pamiętajmy o odpowiednim obuwiu, prowiancie, dodatkowych okryciach, warto też dodatkowo zabrać małą apteczkę. Nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem piękna pogoda rankiem nie zamieni się w popołudniową ulewę! Góry bywają zaskakujące i nieprzewidywalne, ale to między innymi dlatego tak nas fascynują. Polecamy też trzymać się wyznaczonych szlaków, które są przystosowane do wędrówek - wychodząc poza trasy można niechcący spotkać dziką zwierzynę, w tym także dziki, niedźwiedzie, czy wilki. Nie tylko unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek dla siebie, ale także nie będziemy im zakłócać codziennego spokoju.


Alternatywy dla wypraw górskich

Dla osób, które lubią urozmaicać swoje wakacyjne wyjazdy, mamy kilka ciekawych propozycji. Beskid Żywiecki to miejsce, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. Tak więc w przypadku podróżowania w grupie warto zdecydować się chociażby na wspólną zabawę na trasie kartingowej, wycieczkę rowerową, zjazd torem saneczkowym, lub wyprawę do miejscowego parku linowego. Wystarczy poznać ofertę okolicy wybranego hotelu, a z pewnością wyjazd nie będzie należeć do nudnych! Zimą oczywiście warto skorzystać z miejscowych stoków, na których doskonale będą się bawić zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze.


Okolice Żywca

Świetnym wyborem na pobyt w Beskidzie Żywieckim jest Hotel Dworek Góralski blisko Żywca. To miejsce, które ma doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko - różnego rodzaju wydarzenia mogą tutaj także zorganizować goście biznesowi. Jedną z wielu zalet hotelu jest profesjonalna organizacja imprez integracyjnych, które świetnie się sprawdzają zarówno dla większych i mniejszych zespołów firmowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009