Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Utraciłeś ważne dane ? Jak odzyskać usunięte pliki z telefonu ...

Utraciłeś ważne dane ? Jak odzyskać usunięte pliki z telefonu zdjęcia / smsy


Program do odzyskiwania zdjęć z telefonu

Dokładnie przeczytaj specyfikację techniczną oprogramowania, za pomocą którego zamierzasz odzyskać swoje pliki. Sprawdź, jakie formaty plików można odzyskać i jakie są ewentualne ograniczenia procesu odzyskiwania. Upewnij się, że pobierasz program z zaufanego źródła, aby uchronić swój komputer przed wirusami itp. Nie używaj żadnego rodzaju programów "czyszczących" ani programów obiecujących odzyskanie plików po ich nadpisaniu - nic to nie da, co więcej, takie programy mogą być nawet szkodliwe dla komputera. Jeżeli chciałbyś wiedzieć w jaki sposób odzyskać skasowane smsy co jest nieco trudniejsze to dokładny opis znajduje się na stronie embiznes.pl

Data: 3 listopada 2022

Utraciłeś ważne dane ? Jak odzyskać usunięte pliki z telefonu zdjęcia / smsy


Bez wątpienia sama utrata danych jest przykra, a proces odzyskiwania danych wymaga wielu nerwów i wysiłku. Najbardziej bolesna (i najczęstsza) jest sytuacja, gdy dane zostają utracone na zawsze podczas procesu odzyskiwania z powodu niewiedzy użytkownika.

Zachowanie użytkownika przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych ma znaczący wpływ na szanse ich odzyskania. Aby uniknąć ewentualnych kłopotów, warto znać przynajmniej podstawowe zasady procesu odzyskiwania danych. Z tego powodu przed przystąpieniem do odzyskiwania plików za pomocą programu, zapoznaj się z poniższą listą, aby upewnić się, że wszystko robisz prawidłowo.

Jak odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu

Po pierwsze i najważniejsze, nigdy nie pobieraj ani nie instaluj oprogramowania do odzyskiwania danych na tym samym nośniku, z którego utraciłeś dane. Ze specyfiki procesu odzyskiwania danych wynika, że dane mogą być odzyskane, dopóki nie zostaną nadpisane innymi danymi. Dlatego kopiowanie lub tworzenie nowych plików w uszkodzonym magazynie spowoduje wymazanie danych bez możliwości ich odzyskania. Tu znajdziesz dokładny opis jak odzyskać skasowane zdjęcia http://plom.pl/odzyskiwanie-usunietych-zdjec/ zarówno z telefonu android jak i dysku komputera. Warto zauważyć, że zapisywanie plików może być również spowodowane przez uruchamianie i używanie istniejącego oprogramowania. Z tego powodu zdecydowanie zaleca się zaprzestanie korzystania z pamięci masowej, aby uniknąć zapisywania na niej danych.

Nie wyjmuj dysku twardego

Zdecydowanie nie zaleca się otwierania dysku twardego, wkładania go do zamrażarki lub podgrzewania. Obwody muszą pozostać nienaruszone i nie mogą być wymieniane. Fizyczne manipulacje z pamięcią masową nie poprawią sytuacji, a wręcz mogą ją pogorszyć. Dlatego lepiej zwrócić się do specjalistów od odzyskiwania danych. Jeśli już otworzyłeś dysk twardy, ostrożnie załóż z powrotem pokrywę, nie dotykaj dysków i pospiesz się do serwisu odzyskiwania danych.

Nie instaluj ponownie systemu operacyjnego

Kolejnym mitem dotyczącym odzyskiwania danych jest to, że po ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego użytkownik odzyskuje swoje pliki. Reinstalacja systemu operacyjnego prowadzi do częściowego lub całkowitego nadpisania plików, które mają zostać przywrócone. Reinstalacja powoduje również uszkodzenie struktury katalogów. W związku z tym pliki są nadpisywane, a nawet tracone są informacje o ich lokalizacji, co oczywiście nie daje szans na ich odzyskanie.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009