Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Pożyczka czy kredyt gotówkowy? Co wybierają mieszkańcy Beskidów

Pożyczka czy kredyt gotówkowy? Co wybierają mieszkańcy Beskidów

Co wybrać

Decyzja o wyborze kredytu bankowego lub pożyczki pozabankowej powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeżeli zależy Ci na wysokiej kwocie lub dysponujesz wymaganą zdolnością kredytową i możesz poczekać kilka dni na wypłatę środków, wybierz usługi banku. Z kolei przy słabej zdolności kredytowej i w razie błyskawicznej potrzeby otrzymania gotówki postaw na firmy pozabankowe.

Data: 3 listopada 2022

Pożyczka czy kredyt gotówkowy? Co wybierają mieszkańcy Beskidów


Gdy brakuje pieniędzy na wydatki, które trzeba lub chce się ponieść, dla większości mieszkańców Beskidów istnieją dwa rozwiązania: kredyt lub pożyczka. Na które z nich się zdecydować? Ponieważ odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana i zależy od różnych czynników, postaramy się ją szerzej rozwinąć.

Kredyt – najlepszy na duże wydatki

Zastanawiając się, skąd pożyczyć pieniądze, w głowie błyskawicznie rodzi się jedna myśl: bank. I rzeczywiście w mniejszych i większych miejscowościach w Beskidach teoretycznie nie ma z tym żadnego problemu, bo swoje placówki ma tu większość polskich instytucji bankowych. Skojarzenia są zresztą słusznie, gdyż z reguły właśnie w bankach można liczyć na najlepsze warunki zadłużenia. Oferty kredytów są najbardziej konkurencyjne na rynku. Gdy porówna się bankowe kredyty gotówkowe z pożyczkami pozabankowymi np. w serwisie SowaFinansowa.pl, te pierwsze wypadają znacznie lepiej pod względem finansowym. O wiele niższe oprocentowanie i prowizje to jednak nie jedyna przewaga kredytów – równie istotna jest dostępność dużych kwot. Właśnie kredyty, głównie hipoteczne i inwestycyjne pozwalają na pożyczenie nawet sześciocyfrowych kwot, podczas gdy w ramach pożyczki przeważnie można otrzymać maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Szkopuł w tym, że kredyty bankowe są obwarowane stosunkowo trudnymi do spełnienia warunkami. Mieszkańcy Beskidów doskonale zdają sobie sprawę, że aby pożyczyć pieniądze z banku, trzeba wykazać się odpowiednio wysokimi, stałymi i legalnymi dochodami. Instytucja dokładnie analizuje sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, co wiąże się też z co najmniej kilkudniowym czasem oczekiwania na decyzję o przyznaniu środków lub odrzuceniu wniosku. Aby maksymalnie skrócić formalności, można rozważyć pożyczenie pieniędzy we własnym banku, w którym aktywnie prowadzony jest rachunek osobisty, jednak prawdopodobnie nie będzie to oferta najlepsza na rynku.


Pożyczka – dobra na szybko i przy niewielkich kwotach

Dla wielu osób alternatywą dla kredytów bankowych są pożyczki oferowane przez firmy z sektora pozabankowego. Podstawowa różnica polega na tym, że są one znacznie łatwiej dostępne niż obwarowane licznymi wymogami produkty bankowe. Istnieje nawet możliwość uzyskania dodatkowych środków ekspresową drogą, w ciągu zaledwie 15 min, bez składania żadnych zaświadczeń, o czym można przeczytać na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-raty-przez-internet-bez-zaswiadczen/. To oznacza, że pożyczki stają się odpowiednim rozwiązaniem, gdy pojawia się konieczność błyskawicznego uzyskania dodatkowych środków. O ile szeroka dostępność i krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pieniędzy można zaliczyć do zdecydowanych zalet pożyczek pozabankowych, o tyle trzeba pamiętać o wszystkich wadach, z jakimi się one wiążą. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim duże koszty – wysokie oprocentowanie i prowizje mocno zniechęcają do wyboru tej formy zadłużenia. Jeśli zależy Ci na niewielkiej sumie, odpowiednie pożyczki na 1500 zł znajdziesz na SowaFinansowa.pl.

GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009