Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Bomby witaminowe na każdą kieszeń, czyli najtańsze owoce i warzywa

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce


Data: 17 października 2022

Bomby witaminowe na każdą kieszeń, czyli najtańsze owoce i warzywa

Zdrowe odżywianie przy ograniczonym budżecie może być wyzwaniem. Wiele produktów bogatych w składniki odżywcze jest dość drogich, dlatego niektórzy wybierają tanie, śmieciowe jedzenie. Istnieje jednak wiele niedrogich produktów, które możesz kupić, a które są zdrowe i łatwe do dodania do Twojej diety.

Brokuły

Są szczególnie bogate w witaminę C, która działa jako przeciwutleniacz i może wzmocnić Twój system odpornościowy. Jedna filiżanka dostarcza 135% dziennego zapotrzebowania. Ponadto jest bogaty w witaminę K i foliany, które odgrywają rolę w procesie krzepnięcia krwi i zapobiegają niektórym wadom cewy nerwowej. Brokuły możesz jeść na surowo lub po ugotowaniu. Często dodaje się je do sałatek, zapiekanek i zup.

Cebula

Cebula jest popularnym warzywem o wielu zaletach zdrowotnych, a jej cena jest dość niska. Cebula jest znana z tego, że jest bogata w pewne antyoksydanty, które mogą chronić przed chorobami serca, cukrzycą i niektórymi rodzajami raka. Ponadto cebula dostarcza niewielkich ilości kilku składników odżywczych, w tym witaminy C, manganu, witaminy B6 i potasu. Więcej odnośnie produktów spożywczych na stronie jedzmy-zdrowo.pl .Niewielka porcja cebuli może zdziałać wiele, a jej wszechstronność i smak sprawiają, że jest świetnym dodatkiem do każdego dania.

Szpinak w torebkach

Szpinak w torebkach jest całkiem zdrowy i prawie zawsze w rozsądnej cenie. Szpinak jest bogaty w witaminę K, która odgrywa ważną rolę w zdrowiu kości oraz zmniejsza ryzyko chorób serca i nowotworów. Szpinak dostarcza również witaminy A, witaminy C, folianów i manganu. Podobnie jak inne zielone warzywa liściaste, szpinak zawiera również korzystne związki roślinne. Włączenie szpinaku do swojej diety jest proste. Możesz dodawać go do sałatek, zapiekanek i zup. Można go również dodawać do smoothie, aby uzyskać zastrzyk składników odżywczych.

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki są niezwykle zdrowe i są jednym z najtańszych warzyw, jakie możesz kupić. Są szczególnie bogate w beta-karoten, który w organizmie jest przekształcany w witaminę A. Jeden słodki ziemniak dostarcza 369% dziennego zapotrzebowania na witaminę A, która odgrywa ważną rolę dla zdrowia oczu. Słodkie ziemniaki zawierają też sporą ilość witamin z grupy B, witaminy C, potasu i błonnika. Badania pokazują, że mogą mieć działanie przeciwzapalne, co pomaga obniżyć ryzyko chorób przewlekłych, takich jak rak i cukrzyca. Słodkie ziemniaki można łączyć z niemal każdym daniem, a ich przygotowanie jest bardzo proste - można je gotować na parze, piec lub prażyć.

Pomidory w puszce

Są bardzo pożywne i stosunkowo niedrogie. Tym, co naprawdę sprawia, że pomidory błyszczą, jest zawartość witaminy C. Porcja jednego kubka zawiera imponujące 37% dziennego zapotrzebowania. Dostarczają też witamin z grupy B, witamin A, E i K oraz wielu minerałów śladowych. Pomidory w puszce to poręczny dodatek do kuchni. Można je łatwo dodać do zup, zapiekanek i gulaszu. Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.topsuplementy.comGaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009