Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Własny dom w Beskidach - marzenie, które można i warto spełnić

Własny dom w Beskidach

Własny dom w Beskidach


Data: 28 września 2022

Własny dom w Beskidach - marzenie, które można i warto spełnić


Własny dom w Beskidach - marzenie, które można i warto spełnić Własny domek w Beskidach to marzenie wielu osób. Warto jednak zamienić je w konkretne plany i podjąć działania zmierzające do ich realizacji. Dowiedz się, jak kupić i wykorzystać nieruchomość zlokalizowaną w jednej z górskich nieruchomości!

Kupno czy budowa

Zakładając, że dysponujesz odpowiednimi środkami lub wymaganą zdolnością kredytową, pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, dotyczy kupna bądź budowy domu. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, nad którymi należy się zastanowić. Gotowa, wybudowana nieruchomość może być co prawda tańsza, ale wymaga dokładnej weryfikacji i jest postawiona zgodnie z potrzebami innej osoby, nie Twoimi.

Na pełną indywidualizację projektu i dostosowanie go w stu procentach do Twoich oczekiwań pozwala budowa domu w Beskidach od podstaw, jednak przeważnie wiąże się ona z większymi kosztami i koniecznością przeprowadzenia skomplikowanego, długotrwałego procesu inwestycyjnego. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, zawsze pamiętaj o ubezpieczeniu nieruchomości – w znalezieniu odpowiedniej polisy niezastąpioną pomoc zapewnia ranking dostępny w serwisie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking.


Dom na własne potrzeby czy na wynajem

Jak wykorzystać zakupiony bądź wybudowany dom w Beskidach? Dla osób, które na co dzień mieszkają na nizinnym obszarze, z dala od gór, może to być nieruchomość urlopowa, gdzie spędzają wakacje, ferie czy weekendy. Skoro jednak przez wiele czasu lokal będzie nieużytkowany przez właścicieli, warto rozważyć jego wynajem na ten czas. Wymaga to co prawda dostosowania domu pod tym kątem, co wiąże się z pewnymi inwestycjami, jednak pozwala na osiągnięcie mniejszych lub większych zysków przy stosunkowo małym nakładzie czasu i środków. Jednym z niezbędnych wydatków jest ubezpieczenie OC mieszkania, o którym wiele informacji można znaleźć w serwisie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/oc-mieszkania.

Mieszkając na co dzień z dala od Beskidów, trzeba zadbać o opiekę nad domem w czasie swojej nieobecności. Ktoś musi nadzorować nieruchomość – od czasu do czasu do niej zajrzeć, włączyć ogrzewanie, żeby nie zalągł się grzyb, skosić trawnik czy posprzątać podwórze z opadających liści. W tym celu można skorzystać z agencji wyspecjalizowanych w administracji domkami letniskowymi lub zatrudnić zaufaną osobę. Stała opieka w znacznie większym zakresie jest niezbędna w przypadku nieruchomości wynajmowanych gościom, ponieważ trzeba je każdorazowo przygotowywać pod kątem kolejnych klientów.


O czym pamiętać

Rozważając inwestycję w domek letniskowy w Beskidach, kluczowym z wielu względów czynnikiem jest lokalizacja. Bez względu na to, czy budujesz nieruchomość od podstaw, czy kupujesz gotową, to od niej będzie zależała cena zakupu budynku bądź gruntu, a także zainteresowanie potencjalnych klientów. Jeżeli inwestycja ma przede wszystkim przynosić zysk z wynajmu, wybierz maksymalnie atrakcyjną lokalizację, która przyciągnie gości. Na własne potrzeby możesz się natomiast wybudować lub kupić dom gdzieś dalej, oszczędzając w ten sposób dziesiątki tysięcy złotych.

Podsumowując, własny domek wakacyjny w górach może być zarówno spełnieniem marzeń i azylem, do którego przyjeżdżasz na urlop, odpoczynek i aby uciec od zgiełku, jak i sposobem na pewny zysk. Gdy już wejdziesz w posiadanie takiej nieruchomości, ubezpiecz ją, kupując polisę w serwisie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ i zacznij z niej korzystać zgodnie z planem. Powodzenia!


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009