Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Planujesz rodzinny wyjazd na narty? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Bitwa na śnieżki

Bitwa na śnieżki

 

Ubezpieczenie narciarskie – gdzie kupić polisę?


Wiesz, co kupić i na co zwrócić uwagę, pora więc zastanowić się, gdzie najlepiej będzie poszukać polisy na rodzinny wyjazd na narty. Możesz oczywiście skorzystać z tradycyjnych metod i udać się do biura firmy ubezpieczeniowej lub do agenta. Nie jest to jednak żaden wymóg. Ba, ubezpieczenie na narty możesz kupić, nie ruszając się z fotela! Opcje ku temu są dwie:

 

 • skorzystanie z kalkulatorów na stronach poszczególnych ubezpieczycieli,
 • skorzystanie z porównywarki internetowej.

 

Pierwsza opcja jest dobra, jeżeli wiesz, w jakiej firmie chcesz kupić ubezpieczenie. Wówczas wystarczy wejść na jej stronę i użyć dostępnego tam kalkulatora online. W przypadku, gdybyś jednak chciał sprawdzić, co proponuje konkurencja, nieoceniona będzie porównywarka.

To bardzo proste w obsłudze narzędzie działa podobnie, jak kalkulatory na stronach ubezpieczycieli. Trzeba zatem wypełnić krótki formularz i poczekać kilka sekund na przygotowanie ofert.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi nie przysporzy nikomu żadnych problemów. Wystarczy podać w nim kierunek i czas wyjazdu, oraz liczbę i wiek podróżnych, a także określić, jaki rodzaj aktywności zamierzamy uprawiać podczas wyjazdu (np. narciarstwo lub nurkowanie). Po kilku chwilach otrzymamy uszeregowane od najtańszej do najdroższej oferty czołowych firm ubezpieczeniowych, które można zestawiać i sortować w dowolny sposób. Po wyborze jednej z nich, trzeba będzie jeszcze tylko uzupełnić dane osobowe i zapłacić przelewem za polisę. Gotowy dokument od razu wyląduje na naszej skrzynce mailowej – tłumaczy Mateusz Piesowicz z porównywarki Mubi.

Brzmi prosto, prawda? Oszczędza też mnóstwo czasu i wysiłku, umożliwiając znalezienie polisy dokładnie takiej, jaka będzie nam potrzebna. Uporaj się z tym raz-dwa i niech już nic nie zakłóca Wam rodzinnego wypoczynku!


Data: 27 lutego 2023

Planujesz rodzinny wyjazd na narty? Sprawdź, o czym musisz pamiętać


Czy o tej porze roku może być coś lepszego niż wyprawa na narty całą rodziną? Zdecydowanie nie! Świeży biały puch, promienie słońca, idealnie przygotowany stok – nic tylko szusować! A co jeśli podczas zabawy Tobie lub komuś z Twoich bliskich przydarzy się kontuzja? Spokojnie, będziesz na to przygotowany.

 

Wszystko to dzięki ubezpieczeniu narciarskiemu, o którym nie można zapomnieć ani w przypadku wyjazdu w pojedynkę, jak i wtedy, gdy wybieracie się całą rodziną (https://mubi.pl/poradniki/rodzinne-ubezpieczenie-narciarskie/). Co powinna zawierać taka polisa? Na co zwrócić uwagę przy jej kupowaniu? Gdzie szukać najlepszych ofert? Znamy odpowiedzi!


Jak powinno wyglądać dobre ubezpieczenie na narty i snowboard?


Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że polisa narciarska różni się od zwykłego ubezpieczenia turystycznego. Nie możesz więc wybrać pierwszej z brzegu oferty, jeśli nie chcesz się później mocno zdziwić. Wszystko dlatego, że niektórzy ubezpieczyciele wyróżniają jazdę na nartach i snowboardzie jako osobną kategorię sportów. Nie wykupując w takim wypadku niezbędnego rozszerzenia, ryzykujesz tym, że w razie potrzeby nie otrzymasz pomocy od firmy ubezpieczeniowej!

Mając to na uwadze, przejdźmy do poszczególnych elementów polisy dla narciarzy. Musi ona zawierać:

 • ochronę w razie uprawiania sportów zimowych, która dotyczy rekreacyjnej jazdy;
 • ubezpieczenie kosztów leczenia o wysokiej sumie ubezpieczenia, która wystarczy na pokrycie wszystkich wydatków;
 • ubezpieczenie NNW w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, z którego skorzystasz, jeśli sam wyrządzisz szkodę innej osobie;
 • assistance podróżne zapewniające wsparcie ubezpieczyciela przy okazji różnych zdarzeń (np. opiekę nad dziećmi w razie hospitalizacji opiekuna, organizację transportu medycznego czy pomoc tłumacza);
 • ubezpieczenie bagażu, z którego ubezpieczyciel zrekompensuje nam skutki utraty czy uszkodzenia naszych rzeczy osobistych;
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego, które może dotyczyć zarówno naszego, jak i wypożyczonego sprzętu.

 

Oczywiście na tym ubezpieczenie narciarskie wcale nie musi się kończyć. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Przykładowo, jeżeli jesteś wytrawnym narciarzem i jazda po przygotowanych stokach to nie dla Ciebie, powinieneś rozważyć rozszerzenie ochrony o uprawianie sportów ekstremalnych. A jeśli wieczorami po jeździe lubisz poimprezować, może Ci się przydać klauzula alkoholowa.

 

Ubezpieczenie narciarskie – jak wybrać?

 

Wiesz już, co powinna zawierać Twoja polisa. Teraz musisz jednak zwrócić jeszcze uwagę na warunki ochrony, aby ta była dopasowana do Twoich potrzeb. Co to oznacza? Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

 • Jaki zakres ubezpieczenia jest mi potrzebny? Podstawowy czy może rozszerzony?
 • Jaka suma ubezpieczenia będzie bezpieczna? W przypadku wyjazdu na narty za granicę zalecamy nie niższą niż 50 000 euro.
 • Jakie sporty będziesz uprawiać? Czy chcesz tylko rekreacyjnie zjeżdżać ze stoku, czy interesują Cię mocniejsze przeżycia?
 • Jakie rzeczy będziesz mieć ze sobą? W razie posiadania drogiego sprzętu elektronicznego lub sportowego, warto zwiększyć sumę ubezpieczenia.
 • Czy ubezpieczyciel zwraca pieniądze za niewykorzystany skipass? Taka opcja może się przydać, choćby gdy rozłoży Cię zwykłe przeziębienie.
 • Jakie są ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela? Dotyczą one nie tylko sum ubezpieczenia, ale też sytuacji, w których ubezpieczyciel może całkowicie odmówić Ci ochrony (np. w razie wypadku po spożyciu alkoholu, jeśli nie kupiłeś klauzuli alkoholowej).
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009