Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Dlaczego warto pojechać na wakacje do Indonezji?

Wakacje w Indonezji

Wakacje w Indonezji


Data: 10 maja 2023

Dlaczego warto pojechać na wakacje do Indonezji?


Indonezja jest kierunkiem podróży, który powinien znaleźć się na liście każdego urlopowicza! Z ponad 17.000 wysp, kraj ten oferuje niezwykłe naturalne piękno, fascynującą kulturę i bardzo gościnnych ludzi. To idealne miejsce na wakacje zarówno dla par, grup przyjaciół, jak i dla rodzin z dziećmi. Indonezję można zwiedzać od dziewiczych plaż na Bali, po bujne dżungle Sumatry i starożytne świątynie na Jawie. Można tu spędzić czas bardzo aktywnie, uprawiając sporty wodne, wybierając przygodę w dżungli lub relaksując się na rajskiej plaży. Dlaczego warto wybrać Indonezję na wakacje?


Dla kogo są wakacje w Indonezji?

Indonezja to państwo wyspiarskie położone w Azji Południowo-Wschodniej, pomiędzy Oceanem Indyjskim i Oceanem Spokojnym. Jest to największy na świecie kraj wyspiarski, składający się z ponad 17 000 wysp i leżący na równiku. Indonezja graniczy z Papuą-Nową Gwineą, Timorem Wschodnim i Malezją, a jej najbliższymi sąsiadami są Singapur (tutaj najczęściej odbywają się loty przesiadkowe), Filipiny, Australia i Indie. Dzięki tropikalnemu klimatowi i zróżnicowanym krajobrazom, Indonezja jest rajem dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Z tego też powodu, ten wyspiarski kraj jest często wybierany jako kierunek podróży na pierwsze wakacje poza Europą. Najpopularniejsze wyspy, takie jak Bali, Lombok czy Jawa, są stosunkowo proste do zwiedzania, jeśli się do tego odpowiednio przygotuje – większość kluczowych miejsc ma opisy po angielsku, a lokalni mieszkańcy są gotowi na pomoc w każdej sytuacji. Indonezja wakacje to okazja na romantyczną podróż poślubną, wyjazd z dziećmi, odkrywanie fascynującej kultury i przyrody, relaksowanie się na plaży czy też na kurs medytacji i jogi u buddyjskiego mnicha. Jak się dostać do Indonezji? Sama podróż należy do tych dłuższych i obejmuje przesiadki, w zależności od linii lotniczej, na jaką się zdecydujecie. Dzięki temu można też wybrać się na city-break w Dubaju, Katarze, Singapurze czy Stambule. Warto o to dopytać, np. w zaufanym biurze podróży, i zapewnić sobie dodatkowe atrakcje. Zdecydowanie najczęściej wybieraną na wakacje indonezyjską wyspą jest Bali – dlaczego?


Dlaczego warto wybrać się na Bali?

Bali, indonezyjska wyspa położona na zachodnim krańcu Małych Wysp Sundajskich, cieszy się popularnością wśród turystów z wielu powodów. Dzięki wspaniałym plażom, bujnym i soczyście zielonym lasom oraz bogatej kulturze, Bali oferuje wyjątkowe doświadczenie podróżnicze, którego nie sposób powtórzyć w innym miejscu. Wyspa, która kiedyś była znana raczej z szalonych i głośnych imprez, przeszła niesamowitą przemianę wizerunkową i dziś jest uważana za idealny kierunek na wyciszenie się i bliski kontakt z przyrodą. Sami Balijczycy chętnie to wykorzystują, wychodząc do turystów z ciekawą ofertą kursów medytacji i jogi, a w hotelach często można wybrać spośród bogatej oferty spa. Oprócz tego wyspa ta jest znana z licznych starożytnych świątyń i sanktuariów, w tym ikonicznej świątyni Tanah Lot, która znajduje się na szczycie formacji skalnej na wybrzeżu – bardzo często można ją zobaczyć na zdjęciach czy pocztówkach. Co więcej, symbolem Bali są również oszałamiające tarasy ryżowe na wyspie, takie jak te w Tegalalang, są godne podziwu i stały się popularnym miejscem dla miłośników fotografii. Kiedy jest najlepszy czas, by odwiedzić Bali? (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-na-bali-kiedy-jechac-na-wakacje/). Jest to pora sucha, która przypada na miesiące od maja do końca października – to dobry czas na zwiedzanie i uprawianie różnych sportów wodnych. Dobrym pomysłem jest też wycieczka w kwietniu lub listopadzie, czyli pomiędzy sezonami – ceny są niższe, a turystów jest mniej, a także słońce nie jest tak dokuczliwe (szczególnie dla osób, które są bardzo wrażliwe na upały). Pomiędzy grudniem a marcem trwa pora deszczowa, podczas której wiele dróg może być nieprzejezdnych.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009