Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Magurka zdobyta - Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running

Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running - Magurka 2009

Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running - Magurka 2009

Najlepsi w swoich kategoriach w XIII Biegu Magurki:

Kobiety


1. Izabela Zatorska 35:25
2. Irena Czuta-Pakosz 37:37
3. Magdalena Białorczyk Jarzębowska 39:24

Mężczyźni

1. Marcin Świerc 28:45
2. Dariusz Żak 29:17
3. Jan Wydra 30:18

Więcej na stronie Salomon Trail Running, Polska 2009


Magurka zdobyta - Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running

Data: 18 maj 2009 Region: Bielsko-Biała

Prawie dwustu zawodników, w tym ścisła czołówka kraju w biegach górskich, wzięło udział w drugiej edycji cyklu Salomon Trail Running – Biegu Magurki w Bielsku-Białej Straconce. Niedzielny poranek w dolinie był słoneczny, a przez zbliżającą się burzę nawet duszny, co jednak nie wpłynęło na szybkość najlepszych, którzy na szczycie góry pojawili się już po niespełna 30 minutach.

Drugi bieg górski z cyklu Salomon Trail Running - Magurka 2009Zwycięzca biegu, Marcin Świerc, poprawił o 9 sekund swój rekord trasy. Wszyscy zawodnicy chłodzeni rześkim wiatrem mogli podziwiać piękne widoki wokół Magurki. Trasa zawodów na 6,5 km dystansie miała 490 metrów przewyższenia. Zaczynała się niepozornie od szerokiej, lekko wznoszącej się drogi asfaltowej, która na drugim kilometrze zamieniała się w typowo górską, wąską i kamienistą ścieżkę, na zmianę płaską i całkiem stromą. Ostatni odcinek to długa prosta zakończona wyczerpującym podbiegiem i upragnioną metą u bram schroniska.

Najlepsi zostali nagrodzeni atrakcyjnymi bonami na wybór profesjonalnego sprzętu i odzieży marki Salomon, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano techniczne koszulki do biegania marki Salomon, pulsometr Suunto T1 oraz bony zniżkowe na inne modele tej marki. Stale rosnąca frekwencja sprawiła też, że zwiększyliśmy pulę nagród w całym cyklu do 60.000 zł, a tych, którzy wezmą udział w co najmniej trzech biegach, nagrodzimy szczególnie.

Na następne dwa biegi zapraszamy już w czerwcu – 13-go do Poznania na Maltę, a 27-go do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar. Pogody jeszcze pewni nie jesteśmy, ale do dystansów, przewyższeń i terenu już można trenować. Zapraszamy!


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009