Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Korona Pogórzy - Pogórze Przemyskie marzec 2012

Korona Pogórzy

Korona Pogórzy


PORADY DODATKOWE:
UBIÓR:
Należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu i śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się "na cebulę", czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży, zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie i śniegu. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. W miejscach noclegu należy mieć zmienne obuwie (klapki lub sandały). Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

JEDZENIE:
Na wyjazd przygotujcie sobie produkty żywnościowe. Kolacje i śniadania jak to jest w naszym zwyczaju zjemy razem, zabierzcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba w ilościach wystarczających na jeden dzień wędrówki, później produkty będzie można dokupić. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Pamiętajcie o czymś do picia - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.

Oto lista rzeczy niezbędnych, które należy zabrać na wyjazd:
- śpiwór, karimata,
- pantofle,
- kubek, sztućce, na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka,
- latarka i zapasowe baterie,
- leki, które musicie regularnie zażywać,
- kilka plastrów z opatrunkiem, bandaż elastyczny jest również wskazany,
- ubezpieczenie
- jeżeli nie jesteście ubezpieczeni, należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie turystyczne (2 zł za dzień),
- gitara bądź inne instrumenty grające są zdecydowanie pożądane na wieczór
- jeśli tylko możecie - bierzcie!

Jednocześnie informujemy, że wyjazd na charakter niekomercyjny. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z prowadzącymi:

Rozgrywająca: Monika Zwirecka, monikazwirecka@gmail.com, tel. 609-690-053
Prawy pomocnik: Kamil Bandrowski, kamil@bandrowski.pl, tel. 604-471-086
Stoper: Piotr Firlej, p_firlej@tlen.pl, tel. 691-856-577, gg 2729032

Organizatorem Korony Pogórzy jest Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie www.skpg.krakow.pl

Korona Pogórzy - Pogórze Przemyskie marzec 2012

Data: 17 marzec 2012 Region: Góry

W dniach 24-25 marca 2012 roku przedmiotem eskapady będzie zdobycie jednego z najwyższych szczytów Pogórza Przemyskiego, Kopystańki 541 m n.p.m. a przy okazji również Kamiennej Laworty 769 m n.p.m. w Górach Sanocko-Turczańskich, czasem zaliczanej również do Pogórza Przemyskiego.Ponadto odwiedzimy wiele ciekawych miejsc, poznawać będziemy historię, kulturę, przyrodę regionu. Zagramy inauguracyjny mecz mistrzostw starego kontynentu, w miejscu geograficznie i historycznie najodpowiedniejszym. Bez jupiterów, ale za to na w pełni naturalnej nawierzchni, z miejscami na widowni na wiele setek tysięcy widzów. Reprezentacje już szykują swoich reprezentantów.

Po mroźnej i śnieżnej końcówce zimy warto wziąć udział w pełni wiosennej eskapadzie. Zachęcamy to udziału tym bardziej, że koszty wyjazdu ograniczone zostały do minimum! Zapoznaj się ze szczegółami już teraz. Zarezerwuj miejsce na przejazd busem u organizujących wyjazd przewodników.

Impreza kierowana jest zarówno do środowisk studenckich jak i każdego turysty, również do tych z terenu ziemi tarnowskiej, który zechciałby dowiedzieć się więcej o tym regionie.

PLAN WYJAZDU:
Pierwsza połowa. Sobota, 24 marca 2012 roku

Zbiórka: Kraków ul. Kopernika, parking przy Domu Turysty, godz. 6:50 (możliwość dołączenia do nas na trasie przejazdu po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym), wyjazd 7:00 Przejazd na trasie Kraków – Tarnów – Przemyśl.

Trasa zwiedzania: Przemyśl – Fort Łętownia – zwiedzanie najciekawszych fragmentów Przemyśla (spracer od rynku przez katedrę, zamek na kopiec) – Kalwaria Pacławska (zespół kalwaryjski) – Kopystańka – Posada Rybotycka (najstarsza cerkiew obronna w Polsce XIV-XVI w.) - Stefkowa (nocleg).

Przerwa.

Nocleg: Świetlica wiejska w Stefkowej. W związku z maksymalną redukcją kosztów wyjazdu nocleg odbędzie się w warunkach turystycznych. :) Oznacza to że porzucamy myśl o miękkim materacu a zabieramy ze sobą karimatę i śpiwór które na tym wyjeździe są wyposażeniem niezbędnym. Do dyspozycji będziemy mieć łazienki z umywalkami (niestety bez prysznica) oraz kuchnię. Wieczorem Przygotujemy tradycyjne pogórzańskie naleśniki, obejrzymy film o tematyce związanej z wyjazdem oraz poznamy ciekawą osobę związaną z tym regionem. Całość całkiem za darmo!

Druga połowa. Niedziela, 25 marca 2012 roku

Stefkowa cerkiew – kopiec tatarski – przekroczenie wododziału europejskiego – poszukiwanie źródła Strwiąża – Kamienna Laworta – ekomuzeum Hołem – przejazd przez Pogórze w kierunku Krakowa gdzie dojedziemy około godziny 19:00.

Po drodze możemy liczyć na wiele niespodzianek, a to jak będzie wyglądał wyjazd w sporej części zależy od samych uczestników!

Koszt wyjazdu jedyne 85zł - uwzględnia:
- cenę przejazdu busem 2 dni
- nocleg
- zwiedzanie muzeum
- wspólną kolację

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa i wpłacane zaliczki na przejazd busem w wysokości 40 zł do Moniki Zwireckiej. W razie niepojawienia się na wyjeździe zaliczka przepada!

Dane do przelewu: Monika Zwirecka Bolesław 103 33-220 Bolesław k.Tarnowa nr konta 28 1050 1445 1000 0090 4091 4708.

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktowania się z organizatorami, a w razie potrzeby zgłaszania swoich wątpliwości.

UWAGI:
Ilość miejsc na przejazd busem w czasie Korony Pogórzy ograniczona, decyduje kolejność wpłaty na konto.
.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009