Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Mieszkańcy Himalajskich Dolin - wystawa fotografii

Mieszkańcy Himalajskich Dolin - wystawa fotografii

Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie - podróżnicy, dla których pasja podróżowania stała się sposobem na życie. Prowadzą w Warszawie Agencję Podróżniczą Terra Incognita. Organizują autorskie wyprawy poznawczo-trekingowe do krajów Azji. Od 15 lat zajmują się profesjonalnymi pokazami slajdów.

W ich wykonaniu są to opowieści ilustrowane obrazami. Dużą wagę przywiązują do jakości i doboru fotografii oraz trafnego i ciekawego komentarza. Prezentacje odbywają się na dwóch rzutnikach (technika przenikania obrazów), przezrocza uzupełniane są muzyką etniczną. Współpracują z muzeami: Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Etnograficznym i Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, oraz ze szkołami, ośrodkami kultury i klubami.

Od siedmiu lat organizują w Warszawie Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA.


Więcej na stronie www.terra.waw.pl

Beskidy24


Mieszkańcy Himalajskich Dolin - wystawa fotografii

Data: 28 lutego 2008


Zapraszamy na wystawę fotografii Katarzyny i Andrzej Mazurkiewiczów pt.: "Mieszkańcy Himalajskich Dolin" Wernisaż odbędzie się 4 marca (wtorek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Rybnickiego Centrum Kultury

Rybnik ul. Saint Vallier 1, tel. 0324222132
www.kultura.rybnik.pl
Wystawa czynna do 31 marca 2008 r.
wstęp wolny!!!


Na wystawie zaprezentowane są różne rejony Himalajów: Kaszmir, gdzie dominują muzułmanie; buddyjskie regiony północno-zachodnich Indii: leżące na pograniczu z Tybetem: Ladakh, Zanskar, Kinnaur, Spiti, Rupszu; stan Sikkim położony w północno-wschodnich Indiach między Nepalem i Bhutanem; Garhwal (himalajski region w stanie Uttaranczal, z przewagą ludności wyznającej hinduizm) oraz stan Arunaczal Pradesz, gdzie do dziś jeszcze żyją animiści.

Fotografie pokazują różnorodność etniczną Himalajów, w których naturalnymi granicami są pasma górskie, portrety mieszkańców oraz sceny z ich życia codziennego. Mieszkańcy Himalajów żyją w bardzo trudnych warunkach, mają silne poczucie odrębności plemiennej i są przywiązani do tradycji.
Zmagają się z surowym klimatem, nadludzkim wysiłkiem budują na skalistych zboczach tarasy pól uprawnych. Niektóre grupy etniczne wiodą żywot nomadów wędrując ze stadami jaków, kóz, owiec czy bawołów z pastwiska na pastwisko.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009