Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Husqvarna - pilarki w ruch…

Husqvarna  - pilarki w ruch…
Fot.: husqvarna.pl

Jednym z elementów jest także edukacja i informowanie na temat problemu ginących lasów
i zmian zachodzących w środowisku naturalnym. Dlatego też tegoroczny plener Husqvarna zorganizowany na tamtejszym terenie odbywa się pod hasłem: „Na pomoc ginącym lasom”.

Idea Pleneru zrodziła się w „Leśnym Grodzie” w Milówce, w którym można podziwiać
aż 120 rzeźb drewnianych wykonanych pilarkami Husqvarna. W podobny sposób jak te rzeźby, będą wykonane rzeźby przez zawodników Pleneru Husqvarna. Jednak największa rzeźba świata o wysokości 14,3m, która została wpisana do księgi rekordów Guinnesa znajduje się właśnie w „Leśnym Grodzie”.

„Chcemy pokazać, że warto troszczyć się o drzewa na naszym terenie, bo są one źródłem radości, dają chwile zadumy nad przemijaniem, teraźniejszością i przyszłością tegoż regionu…” - powiedział Grzegorz Śleziak, twórca „Leśnego Grodu”.
Dziś już trwa kolejny - dzień zmagań pilarzy z drewnem…

Zapraszamy…

Beskidy24.pl

Husqvarna - pilarki w ruch…

Data: 12 lipca 2008 Region: Milówka

Już trzeci dzień trwa specjalne wydarzenie pod nazwą: "Pierwszy Plener Husqvarna", który odbywa się w Milówce. Uczestnicy z całego kraju w tonowych klocach drewna przez 3 dni będa rzeźbć postacie. Plener jest niekonwencjonalny , bo dłuta zastąpiono pilarkami spalinowymi.


Spotkanie odbywa się w ramach obchodów 550-lecia istnenia Milówki i ma na celu zwrócenie uwagi na temat ginących lasów na terenie Beskidu Żywieckiego.

Już kilkanaście godzin trwa Pierwszy Plener Husqvarna w Milówce, na którym zawodnicy z całego kraju w tonowych klocach drewna przez 3 dni będą rzeźbić wybrane postacie. Plener jest niekonwencjonalny, bo dłuta zastąpiono pilarkami spalinowymi. Spotkanie odbywa się w ramach obchodów 550-lecia istnienia Milówki.

Piły słychać w Milówce…
W czwartek przed południem rozpoczęto Plener Husqvarna. Organizatorzy otworzyli oficjalnie spotkanie. Wyznaczone miejsca pracy zajęło ponad 20-tu pilarzy z całego kraju… i przystąpili do prac rzeźbiarskich w klocach drewnianych o wymiarach: wysokość - 3m, grubość u podstawy - 50, 60 i 70cm. Drewno pochodzi z lasów Beskidu Żywieckiego. Rzeźbiarze mogą posługiwać się tylko pilarką spalinową i siekierą, bez użycia dłut rzeźbiarskich. Zakończenie pracy nastąpi w sobotę i następnie jury oceni i oficjalnie w niedzielę ogłosi wyniki. „Będziemy z uwagą śledzić i oceniać 3–dniowe zmagania zawodników pilarkami. Firma Husqvarna chętnie wspiera tego typu aktywności, zwłaszcza jeżeli dodatkowo możemy wesprzeć działania mające na celu troskę o środowisko naturalne. Zatem zapraszamy do Milówki na Plener Husqvarna!!!” – dodał Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Pamiętajmy o lasach…
Wieki temu tereny Beskidu Śląskiego i Żywieckiego porośnięte były przez jodły i buki. Ze względów ekonomicznych zaczęto w górach sadzić także świerki, które jak się okazało
w tych warunkach skazane są na suszę, wichury i w rezultacie usychają. Dodatkowym problemem stał się atak korników. Lokalni leśnicy, aby powstrzymać szkodniki, wycinają całe hektary zaatakowanych, chorych drzew. Leśnicy, samorządowcy i mieszkańcy tamtych terenów próbują powstrzymać plagę szkodnika wszelkimi sposobami.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009