Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » W nocy i jutro będą szaleć wichury

W nocy i jutro będą szaleć wichury
Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W kolejnych godzinach porywy zwiększą prędkość średnio o 20-30 km/h. Wiatr zacznie słabnąć jutrzejszego popołudnia i już w godzinach wieczornych powinno być dużo spokojniej. Wichury będą efektem dużych różnic ciśnienia między niżami znad Skandynawii a wyżami znad Alp i Bałkanów. W nocy w Polsce ciśnienie będzie wynosić od 986 hPa na Podlasiu do 1010 hPa w Małopolsce. Szczegółowy czas wystąpienia i natężenie wichur dla poszczególnych miast zamieszczamy pod artykułem.

TwojaPogoda.pl

Beskidy24.pl

W nocy i jutro będą szaleć wichury

Data: 19 listopada 2008

Na nizinach 80-90 km/h, nad morzem 100 km/h, a w górach 120 km/h. Tak silne wiać będzie nocą i jutro. Wiatr może spowodować zniszczenia...

Nad Polską zwiększa się zróżnicowanie ciśnienia, co oznacza systematyczne nasilanie się południowo-zachodniego wiatru. Najbliższej nocy i jutro w pierwszej połowie dnia porywy wiatru na nizinach będą osiągać 80 km/h, a lokalnie nawet 90 km/h. Jeszcze mocniej będzie wiać nad brzegami Morza Bałtyckiego, nawet do 90-100 km/h. W górach porywy osiągną co najmniej 110-120 km/h.

Jeszcze przed spodziewanymi wichurami najlepiej przeparkować samochody spod drzew i uprzątnąć z balkonów oraz sprzed domów wszystkie rzeczy leżące luzem, które mógłby porwać silny wiatr. Porywy przekraczające 70 km/h stanowią już zagrożenie dla ludzkiego życia, powodują zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniają ruch na drogach. Pamiętajmy więc, aby unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi i liniami energetycznymi.

Porywistym wiatrom będą towarzyszyły obfite opady deszczu oraz dość wysoka temperatura na poziomie od 5 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie Polski. Temperatura utrzyma się jednakowym poziomie zarówno najbliższej nocy, jak i jutro w ciągu dnia. Już teraz obserwujemy nasilanie się wiatru. Na Pomorzu wieje z prędkością 80 km/h, a w głębi kraju do 60 km/h.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009