Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Uzdrowiskowa dzielnica ma przyciągnąć turystów

Uzdrowiskowa dzielnica ma przyciągnąć turystów
Artur Gburek podkreśla, że przyrodniczy charakter miejsca pod pijalnię wód, zostanie zachowany

Partnerem wiodącym projektu jest Karwina, gdyż dokumentacja została złożona w Ołomuńcu.

- Dzielnica Zawodzie ma być dzielniącą uzdrowiskową tętniącą życiem - mówi Grzegorz Dziewior, prezes uzdrowiska. - Chcemy przyciągnąć tu jak najwięcej ludzi - dodaje. Park powstanie do 2011 roku.

Łukasz Klimaniec
POLSKA Dziennik Zachodni

Uzdrowiskowa dzielnica ma przyciągnąć turystów

Data: 21 listopada 2008 Region: Ustroń

Ustroń zamierza przyciągnąć turystów z całej Polski budując park zdrojowy z prawdziwego zdarzenia. Znajdą się w nim pijalnia wód, inhalatorium solankowe oraz ścieżki spacerowe. W tym celu miasto wspólnie z Karwiną wystąpiło o pieniądze z Europejskiego Funduszu Współpracy Transgranicznej. Niezależnie od ich przyznania władze miasta są zdecydowane rozpocząć budowę. Na ten cel mają już zarezerwowane pieniądze w budżecie.

Park zdrojowy znajdzie się na terenach położonych nieopodal głównego budynku uzdrowiska. To miejsce to ostatni duży teren, który uzdrowisko może przeznaczyć na cele inwestycyjne. Do tej pory pomysły były różne m.in. budowa w tym miejscu nowego basenu solankowego (teren znajduje nad odwiertami solankowymi). Gdy zwyciężyła koncepcja rozbudowy obecnego zakładu leczniczego, znalazło się miejsce na następny basen solankowy. A wspomniany teren pozostawał niezagospodarowany. Wkrótce to się zmieni.

- To miejsce jest bardzo ładnie położone i aż się prosiło, by nie ingerować tam zbytnio. Stąd pomysł budowy niewielkiej pijalni wód, inhalatorium solankowego i ścieżek dla osób z upośledzeniem układu ruchu. Teren będzie zagospodarowany, ale z zachowaniem jego przyrodniczego charakteru - wyjaśnia Artur Gburek, dyrektor techniczny przedsiębiorstwa uzdrowiskowego "Ustroń".


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009