Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Goprowcy gotowi

Goprowcy gotowi
Krzysztof Banot podkreśla, że goprowcy będą m.in. propagowali wśród narciarzy ubieranie kasków

- Wiele osób wychodzi zza biurka i zakłada narty. Wtedy często dochodzi do kontuzji - uważa Krzysztof Banot, goprowiec z Cieszyna. W ubiegłym roku zaczęto promować modę na noszenie kasków.
- Chcemy być przykładem, dlatego wszyscy je zakładamy. Mamy nadzieję, że narciarze zrozumieją, że to dla ich bezpieczeństwa. Urazy głowy to przecież jedne z najpoważniejszych - podsumowuje Banot.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Goprowcy gotowi

Data: 21 listopada 2008 Region: Beskidy

Pięćdziesięciu ratowników tworzących Cieszyńską Sekcję Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczęło właśnie intensywne przygotowania do zimy.

- W tym roku obstawiać będziemy dziesięć stacji ratunkowych - mówi Mieczysław Urbaczka, szef goprowców ze Śląska Cieszyńskiego. W wyznaczonych miejscach dyżury pełnione będą przez ratowników ochotników podczas weekendów i dni świątecznych w godz. od 8. do 20. Z kolei w tygodniu nad bezpieczeństwem narciarzy czuwać będą ratownicy zawodowi.

- Niedawno odbyliśmy szkolenia topograficzno-logistyczne. Ostatnio zorganizowaliśmy spotkanie całej sekcji, na którym omówiliśmy szczegóły dotyczące tegorocznej współpracy z właścicielami wyciągów - dodaje Urbaczka.

Ratownicy liczą też na nowy sprzęt. Ustroński Urząd Miasta obiecał im, że kupi im jeszcze w tym sezonie nowy skuter śnieżny z przeznaczeniem do pełnienia dyżurów na Czantorii. Na szybką pomoc goprowców mogą liczyć także narciarze korzystający z innych wyciągów. Ratowników będzie można zastać m.in. w Ustroniu Poniwcu i Jaszowcu, skąd wyruszają wyciągi na Polanicę, w Wiśle Jaworniku oraz Soszowie, Łabajowie i Malince. Ponadto obstawiać będą też stoki na Złotym Groniu w Istebnej, w Brennej Centrum i przysiółku Węgierski, gdzie uruchomionych zostanie 6 wyciągów orczykowych. Ratownicy podkreślają, że będą nie tylko udzielali pomocy narciarzom, którzy ulegną jakiemuś wypadkowi, ale też skupią się na edukacji miłośników białego szaleństwa.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009