Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Warunki narciarskie w Beskidach

Warunki narciarskie w Beskidach
Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Jaworzyna Krynicka
Na pewno w sobotę 29 listopada sezon zimowy rozpoczyna Jaworzyna Krynicka. Otwarta będzie wprawdzie tylko trasa III (czyli górny odcinek trasy nr I), ale za to pokrywa śnieżna wynosi 40 cm.

Wierchomla
Ruszy wyciąg z Wierchomli do Szczawnika i główna kolej w Wierchomli.
- W sobotę i niedzielę, jeśli pogoda pozwoli, uruchomimy trzy wyciągi - zapowiada Barbara Buczek. - Wierchomlę I, czyli trasę główną, szkoleniową Stonogę i nowe krzesło od strony Szczawnika - nowy krzesełkowy wyciąg, który połączył Szczawnik z Wierchomlą, jest oświetlony. Od ubiegłego sezonu ceny się nie zmieniły.

Prognozy pogody mówią o dość ciepłym weekendzie. Można spodziewać się przelotnych opadów deszczu w niższych partiach Beskidów (sobota). W niedziele natomiast umiarkowane zachmurzenie i bez opadów.


Poniżej czwartkowa (27 listopada) galeria zdjęć z Hali Miziowej pod Pilskiem autorstwa Gosi:-)

Codziennie aktualizowane warunki narciarskieBeskidy24.pl

Warunki narciarskie w Beskidach

Data: 27 listopada 2008 Region: Beskidy
W Beskidach coraz wiecej śniegu. Trzy ośrodki narciarskie już uruchomiły swoje wyciagi i trasy. W kolejnych trwa nasnieżanie. Inauguracja sezonu ma nastapić już w najbliższą sobotę. Poniżej szczegóły.
Aktualne warunki narciarskie w Beskidach

Wisła Stożek
- ok. 20 cm śniegu, czynna kolej linowa i wyciąg na dolnej polanie.

Ustroń Czantoria
- ok. 20 cm śniegu, czynny jest wyciag Faturka przy górnej stacji - jedynie w wyższych partiach wystepują warunki narciarskie.

Szczyrk Biały Krzyż
- ok. 30 cm śniegu, warunki do jazdy dobre. Wyciągi pracują w weekendy w godz. od 9.00 do ostatniego narciarza. W tygodniu "Biały Krzyż" działa od 10.00 do 16.00.

Większe ośrodki narciarskie jak "Czyrna-Solisko" w Szczyrku czy "Pilsko" w Korbielowie zapowiedziały inaugurację sezonu na najbliższą sobotę.

Korbielów - Pilsko
W Korbielowie dla ruchu narciarskiego udostępniona zostanie trasa nr 5 na odcinku z Pilska do Hali Szczawiny, trasa nr 8 z Kopca do Hali Miziowej, oraz trasa nr 6 z Kopca do Hali Szczawiny. Pozostałe trasy wyłączone są z ruchu narciarskiego. Zjazd do parkingu możliwy będzie trasą nr 5 i 6 do Hali Szczawiny i dalej kolejką linową "Szczawiny nad parking.

Szczyrk - Czyrna Solisko
Aktualnie prowadzone jest naśnieżanie i przygotowanie tras narciarskich. Na stokach zalega 20-40 cm śniegu, na trasach naśnieżanych armatkami 30-50 cm. Wyciągi czynne od godz. 9:00.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009