Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Na ferie nam sypnie

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl


Brenna
Szusować można w ON "Brenna Węgierski" w Brennej, gdzie panują bardzo dobre warunki narciarskie. Na trasach leży od 30 do 50 cm śniegu i pracuje aż sześć wyciągów. Warto pojechać do Międzybrodzia Żywieckiego. Od 9 do 20 na szczyt góry Żar można dostać się koleją linowo-terenową. Oprócz tego można też skorzystać z wyciągu orczykowego. Warunki narciarskie są bardzo dobre, bo na trasach ośrodka jest w tej chwili od 60 do 90 cm mokrego śniegu.

Pozostałe miejscowości
Na nartach pojeździć można również w ośrodku "Zagroń" w Istebnej-Zaolziu, gdzie przez cały tydzień działa wyciąg krzesełkowy. Polecamy piękne stoki w Zwardoniu. Czynne są m.in. wyciągi Skalanka, Jawornik, Rachowiec, Trawers oraz Cuplik.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają powrót zimy. Ma się ochłodzić i sypnąć białym puchem. Jeśli te prognozy się spełnią, a wierzymy, że tak się stanie, to przez całe ferie powinniśmy się cieszyć z uroków pięknej zimy.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Warunki narciarskie
Na ferie nam sypnie

Data: 23 stycznia 2009 Region: Beskidy

W ostatnich dniach w górach nieco się ociepliło i - niestety - stopniało trochę śniegu. Nie oznacza to jednak, że nie da się już nigdzie pojeździć na nartach.

Jest wprawdzie mokro, ale większość beskidzkich tras narciarskich nadal jest czynna. Tam, gdzie ubyło białego puchu, armatki przy niższych temperaturach starają się dośnieżać trasy. To dobra wiadomość dla uczniów - miłośników białego szaleństwa z woj. śląskiego, którym zaczynają się właśnie dwutygodniowe ferie.

Szczyrk
Na fajną jazdę można się wybrać m.in. do szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego "Czyrna-Solisko", gdzie czynne są wyciągi w rejonie Hali Pośredniej, Soliska, Suchego i Hali Skrzyczeńskiej. Najlepsze warunki panują na trasach dośnieżanych. W rejonie Czyrnej czynny jest jeszcze jeden wyciąg. Zjazd do Czyrnej możliwy jest trasami nr 2 i 5, ale występują na nich bardzo trudne warunki. Wyciągi pracują w godz. od 8 do 16, z wyjątkiem wyciągu przy oświetlonej trasie nr 7 na Golgocie, jaki jeździ do 20.

Korbielów
Warto również wybrać się do Korbielowa. W ON Pilsko można poszusować na większości stoków. Nieczynne są jedynie trasy nr 5 z Hali Szczawiny do parkingu oraz nr 7. Najlepsze warunki panują na nartostradach powyżej Hali Miziowej. Nadal najbardziej polecane są trasy nr 6 i 8 na odcinku z Kopca do Hali Miziowej, trasa nr 5 z Pilska do Hali Miziowej oraz naśnieżana trasa nr 1 na odcinku z Buczynki do Soliska. Ośrodek zaprasza także na jazdę wieczorną do godz. 20.30 trasą nr 3 przy wyciągu nr 1. Z dziećmi, które uczą się dopiero jeździć, najlepiej wyjechać do Hali Szczawiny oraz w rejon Hali Miziowej koleją linową "Szczawiny". Korzystanie z wyciągów nr 1, 2 i 3 oraz dalej przez tzw. "Płaj" wyciągiem nr 9 wymaga już bowiem dużo większych umiejętności technicznych.

Wisła
Dobre warunki panują także w Wiśle. W stacji narciarskiej Soszów leży nadal od 10 do nawet 80 cm śniegu. Udostępnione są wszystkie trzy trasy. Kolej linowa czynna jest od 8 do 20. Jeździć można na Stożku, gdzie na stokach zalega od 20 do 50 cm śniegu. Pracują kolej linowa i wyciąg talerzowy dla początkujących narciarzy na dolnej polanie. Wszystkie trasy są otwarte. Na trasie czerwonej warunki są dobre, natomiast na czarnej i niebieskiej trudne ze względu na liczne przetarcia. Wyciągi czynne są od 8, aż do zmroku.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009